Zdrowie i Uroda

Jak zwalczyć rozstępy po schudnięciu?

Rozstępy powstałe w wyniku gwałtownego przybrania masy ciała, a później schudnięcia są trudne do usunięcia. Dostępne są jednak sposoby, dzięki którym stają się mniej widoczne, a dzięki temu powodują mniejszy dyskomfort psychiczny oraz kompleksy.

Preparaty, które zminimalizują widoczność rozstępów

Początkowo rozstępy mają różowy kolor, który utrzymuje się przez długi czas. Następnie kolor ten staje się nieco brązowy, a później jaśnieje, jest więc nieco zbliżony do koloru skóry. Widoczność rozstępów po schudnięciu uzależniona jest również od stanu skóry. Niekiedy zostaje jej bardzo dużo, jest wiotka i pomarszczona. W takiej sytuacji rozstępy stają się bardziej widoczne, dlatego należy zadbać nie tylko o nie, ale również o elastyczność i sprężystość skóry. Doskonałe będą kremy, plastry silikonowe i żele, których działanie polega na stymulacji naturalnej regeneracji skóry oraz produkcji kolagenu. Produkty na sutricon.pl mają za zadanie rozjaśniać powstałe bruzdy i jednocześnie uelastyczniać skórę wokół nich. Ich działanie polega również na minimalizowaniu uczucia dyskomfortu, jaki pojawia się w wyniku swędzenia skóry w miejscu rozstępów.

 

Zabiegi w domu, które pomogą zwalczyć rozstępy po schudnięciu

Stosowanie żelu na rozstępy może nie być wystarczające. Szybsze efekty i lepsze rezultaty pojawią się, jeśli dołączy się do niego odpowiednią pielęgnację. Dużą rolę w poprawie wyglądu i kondycji skóry odgrywają masaże. Do ich wykonywania można zastosować preparat na rozstępy, którego wcieranie nie tylko pobudzi skórę, ale również działanie żelu przyniesie rezultaty. Dobrym rozwiązaniem jest również pocieranie skóry szorstką gąbką oraz stosowanie pod prysznicem naprzemiennie zimnych i ciepłych natrysków.

Skóra stanie się elastyczna także dzięki odpowiednim ćwiczeniom. O wykonywanie treningów powinno zadbać się już na etapie odchudzania. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko pojawienia się wiszącej i pomarszczonej skóry, a to z kolei sprawi, że rozstępy nie będą aż tak widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *