Dla kobiet,  Medycyna estetyczna,  Zdrowie i Uroda

Jak zyskać piękne nogi bez dużego wysiłku?

legs-434918_640Nogi to taka część ciała, która uważana jest za jedną z najbardziej seksownych. Oczywiście w związku  z tym wiele kobiet martwi się wyglądem swoich nóg.

Co prawda można je zasłonić długimi sukienkami czy spodniami, szczególnie w zimie. Jednak gdy zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów, a co za tym idzie okres odpoczynku na plaży czy nad basenem, trudno jest ukryć mankamenty swoich nóg pod różnego rodzaju warstwami ubrań. Z tego powodu właśnie w okresie przedwakacyjnym wiele pań zastanawia się, jak w szybki sposób poprawić wygląd swoich nóg i pozbyć się takich mankamentów jak na przykład rozstępy czy cellulit. Dodać tu trzeba, że problemy te dotykają coraz większą grupę Polek.

Oczywiście w aptekach i dobrych drogeriach dostępnych jest szereg różnych preparatów, które pomagają zlikwidować tak zwany efekt skórki pomarańczowej czy widocznie zmniejszyć nieestetycznie wyglądające rozstępy. Problem z tymi kosmetykami jest jednak taki, że efekty ich stosowania widać dopiero po pewnym czasie regularnego używania. Tymczasem, gdy do wakacji zostało zaledwie kilka tygodni, trzeba znaleźć rozwiązanie, które przyniesie efekty w krótszym czasie. Tutaj z pomocą przychodzą kobietom profesjonalne gabinety kosmetyczne.

W tego typu miejscach można na przykład wykonać masaż, który jest idealny w skutecznym zwalczaniu tak zwanej skórki pomarańczowej, czyli właśnie cellulitu. Do wykonania tego zabiegu najczęściej wykorzystuje się odpowiednie kosmetyki, które mają działanie ujędrniające. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki masowaniu danej części ciała odpowiednimi ruchami uwolnione zostają złogi limfatyczne, które są właśnie odpowiedzialne za powstawanie cellulitu. Wiele gabinetów proponuje też inne zabiegi, reklamowane jako najnowsza metoda usuwania cellulitu. Warto z nich skorzystać, bo najczęściej przynoszą one spektakularne efekty niemal od razu po wykonaniu zabiegu.

W przypadku walki z rozstępami najskuteczniejsze może okazać się laserowe usuwanie rozstępów. Zabieg ten jest co prawda kosztowny i może trochę boleć, jednak pozwala uzyskać pożądane efekty w krótkim czasie i niemal całkowicie pozbyć się nieestetycznych blizn, które mogą być pamiątką na przykład po ciąży lub nagłym wahaniom wagi. Trzeba bowiem pamiętać, że rozstępy pojawiają się w wyniku nagłej zmiany naprężenia skóry, a oprócz nóg pojawiają się często także na brzuchu, ramionach czy biuście. Zabieg wykonywany laserem może pomóc skutecznie pozbyć się tych blizn z wszystkich tych miejsc. Aby był bezpieczny powinien być jednak poprzedzony konsultacją z lekarzem.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *