Poradniki

Jakie soczewki wybrać do astygmatyzmu ?

Astygmatyzm to wada wzroku, która cechuje się zaburzoną symetrią obrotową oka. Soczewka i rogówka tworzy obraz rozmazany, który idzie w jednym kierunku. Pacjent z astygmatyzmem widzi nieostro w pewnych obszarach pola widzenia z praktycznie każdej odległości. Wyróżnia się kilka odmian astygmatyzmu, ale do każdej z nich konieczne są okulary, albo dobrej jakości soczewki. Z racji tego, że soczewki cieszą się coraz większą popularnością, w dzisiejszym wpisie podpowiemy jakie soczewki kontaktowe do astygmatyzmu wybrać i dlaczego.

 

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM (https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/moist-astygmatyzm) to soczewki, które pozwalają cieszyć się niezwykle wyraźnym i stabilnym obrazem. Soczewki są niezwykle komfortowe i wygodne podczas stosowania, a przy tym zostały zaprojektowane tak, aby idealnie korygować wadę astygmatyzmu i zapewniać swoim użytkownikom jak najlepszą jaość obrazu, nawet przy intensywnych ruchach oczu i głowy. Co wyróżnia ten model na tle innych? Te soczewki blokują ponad 98 procent promieniowania UVB i 85 procent promieniowania UVA. Do ich stworzenia została wykorzystania technologia Laceron, która sprawia, że odpowiednio dobrany składnik nawilżający, tworzy wokół soczewek niezwykle trwałą i przyjemną otoczkę nawilżenia. Z kolei technologia ASD pozwala cieszyć się idealnym obrazem przez cały dzień, nawet, wtedy gdy spędzamy sporo czasu przed komputerem czy innych urządzeniach mobilnych.

 

ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM nasza druga propozycja sprawdza się idealnie przez dwa tygodnie noszenia. Te soczewki kontaktowe zostały stworzone dla osób, które pracują nawet w najbardziej wymagających warunkach — są świetną propozycją dla osób, które spędzają kilka godzin podczas korzystania z urządzeń elektronicznych, takich jak smartfon czy komputer, albo przebywają długo w klimatyzowanych pomieszczeniach przy suchym powietrzu. Suche powietrze może powodować dyskomfort i podrażnienia oczu, stosując te soczewki, można łatwo tego uniknąć. Technologia ASD pomaga utrzymać soczewki we właściwej pozycji i zapewnić wyraźny, a zarazem stabilny obraz przez cały dzień. Podobnie jak poprzednik – nawet, wtedy gdy wykonujemy bardzo intensywne ruchy oczu i głowy.

 

Soczewki, które przedstawiliśmy pomagają w wielkim stopniu skorygować wadę jaką jest astygmatyzm, a dodatkowo są niezwykle komfortowym rozwiązaniem dla naszych oczu. Nawilżają je, są łagodne i przyjemne oraz nie zmieniają swojego miejsca nawet w najtrudniejszych warunkach. Oprócz wysokiej jakości, cechuje je także bardzo atrakcyjna cena, która na pewno Państwa zadoowli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *