Zdrowie i Uroda

Jesień i trening na siłowni – suplementy, dieta i sterydy – sklep online radzi, jak przygotować trening

Chcesz mieć pięknie zbudowane mięśnie, ale z jednocześnie wymodelowaną, odtłuszczoną sylwetką? Któż by nie chciał? Pamiętaj o możliwości spożywania suplementów diety oraz sterydów. W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego na ich temat, aby sport w twoim wykonaniu był racjonalny. Z nami tej jesieni osiągniesz wymarzoną sylwetkę!

Jak dobrać liczbę kalorii, aby zbudować masę mięśniową i nie gromadzić tkanki tłuszczowej
Czy tak jak my, zadajesz sobie pytanie „jak zbudować masę mięśniową i nie przytyć”? Wiele osób o to pyta. Okazuje się, że spalanie tłuszczu z jednoczesnym budowaniem masy mięśniowej jest możliwe. Niestety, o ile można te dwie rzeczy robić w tym samym czasie, o tyle niemożliwe jest ich wykonywanie w tym samym tempie.
Idealna strategia, w przypadku zwiększania masy mięśniowej, bez nabierania tkanki tłuszczowej, polega na liczeniu kalorii. Tak! W końcu liczenie kalorii przestało być domeną kobiet. Od jakiegoś czasu, także panowie zobaczyli w tej metodzie rozwiązanie dla siebie. Chcesz mieć pięknie wyrzeźbione ciało? Licz! Pamiętaj jednak, żeby liczbę kalorii dopasować do planowanego wzrostu tkanki mięśniowej. Co prawda, nie unikniesz kilku dodatkowych kilogramów tzw. suchej masy mięśniowej. Niemniej, będzie ona zawierała bardzo niski procent dodatkowej tkanki tłuszczowej.
Jak policzyć kilokalorie, aby osiągnąć cel? Eksperci radzą, aby do obecnego zapotrzebowania kalorycznego (przy tej wadze, którą posiadasz) dopisać 300-500 kcal. Przypominamy jednak, że same kalorie nic nie dadzą, jeśli będą puste (słabe jakościowo). Aby zapewnić sobie wzrost suchej masy mięśniowej, koniecznie odżywiaj się racjonalnie. Zamiast pustych kalorii, zadbaj o prawidłową ilość białka w organizmie (1,7 lub 1,8 g na 1 kg wagi), węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, a także tłuszczy.

Rola suplementów diety w życiu sportowca

Załóżmy, że jesteś sportowcem. Bo być może jesteś! Uprawiasz sport, dbasz o prawidłową dietę i unikasz pustych kalorii. Czy jednak dostarczasz swojemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów? Jeśli nie, jest na to idealne rozwiązanie! Suplementy diety! To one odpowiadają za dostarczenie twojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dodatkowo zaopatrują cię w energię niezbędną do ćwiczeń oraz substancje o charakterze bioaktywnym. Suplementy diety mogą także pobudzić cię do treningów, zwiększyć twą koncentrację, zregenerować stawy, a nawet zredukować tkankę tłuszczową! Jeśli wciąż się wahasz i nie wiesz, czy suplementy diety, to coś dla ciebie, skonsultuj tę sprawę z lekarzem!

Suplementy diety i sterydy – sklep online porównuje popularne środki

Kiedy sięgać po suplementy diety, a kiedy po sterydy? Pierwsza grupa uzupełnia braki w twoim organizmie, zwłaszcza składników odżywczych, których potrzebujesz w czasie zwiększonego wysiłku fizycznego. Suplementy diety, np. odżywki białkowe, wspomagają rozrost mięśni, przy jednoczesnym przyspieszeniu spalania tkanki tłuszczowej (dzięki usprawnieniu metabolizmu).
Tymczasem sterydy są czymś zupełnie innym. Mogą być nawet groźne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Można przez ich zażywanie nabawić się skutków ubocznych, a nawet się od nich uzależnić! Ludzie sięgają po nie, aby poprawić swoją kondycję oraz osiągnąć szybki przyrost mięśni. Pamiętaj jednak, że sterydy, w przeciwieństwie do substytutów diety, nie posiadają wyłącznie naturalnych substancji i składników.
Kreatyna i popularne suplementy przedtreningowe
Po kreatynę warto sięgnąć, gdy szukasz najpopularniejszego i jednocześnie najsilniejszego legalnego środka anabolicznego. Zwiększa ona ilość energii ATP w twoich mięśniach, co przekłada się na twój trening. Podnosisz więcej ciężaru, czyli szybciej odnotowujesz przyrosty masy mięśniowej. Co ciekawe, nie znaleźliśmy przeciwwskazań, aby stosować ten suplement!
Po kreatynę sięgaj pół godziny przed ćwiczeniami i od razu po skończeniu treningu. Suplement ten sprawdzi się także w połączeniu z innymi. Dawkować należy 5 gram na porcję, nie więcej!
Przedtreningówki z kolei, co jest logiczne, zażywaj przed treningiem. W ten sposób wzmocnisz swój organizm, zyskasz dodatkową energię i poprawisz swoją kondycję!

Testosteron – rodzaje i wpływ na budowanie masy mięśniowej

Istnieją 3 rodzaje estrów testosteronu:
    • krótkie, czyli takie, które szybko się wchłaniają. Niestety trzeba je zażywać częściej, średnio trzy razy w tygodniu;
    • średnie, które można zażywać 1-2 razy w tygodniu;
    • długie, zapewniające odpowiedni poziom testosteronu nawet na 12 dni, czyli zastrzyk można stosować raz na dwa tygodnie.
Głównym zadaniem testosteronu jest przyspieszenie wiązania białek z jednoczesnym hamowaniem ich rozpadu i tym samym budowanie tkanki mięśniowej. Tak więc, jeśli planujesz rozbudować swą masę mięśniową, koniecznie zadbaj o prawidłowy poziom testosteronu w swoim organizmie!

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *