Medycyna estetyczna

Klinika Transplantacji Włosów.

transplantacja-wlosow-2XXI wiek, to okres przepełniony stresem, szybkim tempem życia, złą dietą i ogólnym brakiem czasu. Niestety w konsekwencji najbardziej cierpi na tym nasze zdrowie. Poszarzała skóra, zmarszczki i… wypadające włosy. Jednak to ostatnie najczęściej sprawia, że tracimy radość z życia. Na szczęście dzisiejsza medycyna i kosmetologia jest na bardzo wysokim poziomie. Poziomie, który pomoże zwalczyć nam wszystkie dolegliwości związane z wypadaniem włosów.

Włosy – najbardziej reagujący na stres wytwór naskórka.

Włosy znajdują się na całym ciele, z wyjątkiem wewnętrznej strony dłoni i stóp oraz warg i zgięć stawów. Oczywiście najbardziej każdemu zależy, by te na głowie były grube, bujne i po prostu piękne. Niestety nie każdemu jest to dane.

Teoretycznie, wypadanie włosów to coś naturalnego, coś z czym spotyka się każdy żyjący na świecie człowiek. Wszystko byłoby w porządku, gdyby wypadały one w naturalnych ilościach i w bardzo dojrzałym wieku. Co zatem robić, kiedy wypadanie pojawia się zdecydowanie za wcześnie? Przede wszystkim nie należy tego lekceważyć i od razu skonsultować się ze specjalistą. Lekarz od włosów każdemu pomoże przywrócić piękny wygląd.

Trycholog Katowice –  lekarz od włosów.

W przypadkach, kiedy łysienie pojawia się w młodym wieku, warto jest udać się do trychologa, który zbada stan włosów od środka. Jego głównym zadaniem będzie dokładne przeanalizowanie stanu skóry głowy, zbadanie cebulek włosów. Trycholog z Katowic ustali przyczyny wypadania włosów oraz dobierze odpowiedni sposób leczenia i pielęgnacji. Każdy pacjent zostanie potraktowany indywidualnie, gdyż każdy ma inne włosy, inny skład, inne geny.

Klinika transplantacji włosów.

W najcięższych przypadkach, trycholog zaleci transplantację włosów. Co to oznacza? Nic innego jak przeszczep. Jest to zabieg najczęściej w znieczuleniu miejscowym, polegający na pobraniu włosów z tylnej części głowy (tam, gdzie występuje ich najwięcej) i wszczepieniu ich w chore miejsce. Zabieg trwa od 1,5 do 5 godzin, w zależności od ilości pobranych przeszczepów (może być ich nawet 5 tysięcy!). Po przeszczepie, pacjent – w skutek ustawania znieczulenia – może być opuchnięty (przeważnie obrzęk obejmuje czoło oraz powieki) i może odczuwać ból głowy. Dolegliwości te jednak mijają po kilku dniach. Po przeszczepie, włosy odrastają po około 3 miesiącach – jednak efekt końcowy zauważalny będzie dopiero po upływie 6 miesięcy od zabiegu.

Zabieg transplantacji włosów jest bezpieczny dla pacjentów i na chwilę obecną najbardziej skuteczny w leczeniu ciężkiego łysienia. Warto jest zatem umówić się na wizytę u lekarza od włosów. Tylko on będzie w stanie pomóc Ci w twoim wstydliwym problemie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *