Dla kobiet,  Medycyna estetyczna,  Zdrowie i Uroda

Kosmetyczka ciągle poszukiwana

woman-having-a-facial-massage-and-peeling-in-beauty-salonKażdy zawód, w tym zawód kosmetyczki, wiąże się z koniecznością opanowania pewnej bazy wiedzy teoretycznej. Jednak najważniejsze w tym zawodzie są tzw. sprawne rączki.

Nic nie da nawet najlepsza wiedza teoretyczna, jeśli nie jest ona poparta praktyką. Dlatego każda szkoła kosmetyczna oferuje swoim uczniom praktyki z zawodu, który ich interesuje. Na takich praktykach uczeń stopniowo opanowuje wszystkie umiejętności, które będą mu później potrzebne w pracy zawodowej. Początkowo uczeń – praktykant tylko obserwuje przy pracy doświadczonych pracowników salonu piękności. Jego obowiązkiem jest przede wszystkim uważnie słuchać i obserwować, a równocześnie – przyswajać sobie teoretyczną wiedzę, którą nabył już w szkole. Następnie jest powoli wdrażany do pracy. Na początku tylko asystuje kosmetyczce, potem to ona asystuje jemu, pilnując by wykonywał pracę w sposób odpowiedni. W końcu powierzane mu są coraz bardziej odpowiedzialne zadania, w których szkoli się przez cały okres uczęszczania do szkoły. Taka kosmetyczka musi np. wiedzieć, że istnieją kosmetyki naturalne, lub kiedy najlepiej zastosować krem do cery tłustej. Jeśli ktoś ma konkretne problemy można zaproponować mu na przykład krem do twarzy z nagietkiem – taką właśnie wiedzę zdobywa się na praktykach i w szkole, oraz samodzielnie.

Wieczorowa lub zaoczna szkoła kosmetyczna jest idealnym sposobem na realizację pasji – często traktujemy nasze zainteresowanie i hobby nieco pobłażliwie. Nie staramy się wyspecjalizować w tym co nas pasjonuje, nie mamy na to czasu, lub wydaje nam się to nieopłacalne. Tymczasem warto się chyba zastanowić, czy to właśnie hobby nie mogłoby stać się źródłem naszego utrzymania. Na przykład w wypadku, gdy ktoś interesuje się stylizacją paznokci, może poczynić starania by w przyszłości założyć własny salon. Należy sprawdzić czy w pobliżu miejsca zamieszkania znajduje się jakaś szkoła kosmetyczna, w której można by się nauczyć profesjonalnych zabiegów związanych z pielęgnacją i zdobieniem paznokci. Istnieją dogodne systemy nauczania, które pozwalają na pogodzenie zajęć z pracą oraz rodzinnymi obowiązkami. Dzięki systemowi zaocznemu lub wieczorowemu szkoła kosmetyczna może być miejscem, gdzie rozwinie się swoją pasję. A uczęszczanie do niej może być zarówno zabawą, jak i inwestycją w swoją przyszłość i nowy zawód. Jego zdobycie zaś może pozwolić nam na to, o czym marzy każdy – czyli połączeniu hobby z obowiązkami.

Kosmetyczka musi wykazywać pasję musi lubić to co robi, w przeciwnym wypadku będzie po prostu wykonywać swoją pracę, a tutaj chodzi przede wszystkim o to by to lubić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *