Dla kobiet

Kosmetyki do pielęgnacji intymnej

fem-hygieneKosmetyki do pielęgnacji intymnej to bardzo ważny element naszej codziennej higieny. Każda z nas powinna pamiętać o tym, że nadmiar perfumowanych i drażniących produktów może zrujnować naturalną florę bakteryjną miejsc intymnych. W związku z tym do pielęgnacji intymnej najlepiej nadają się dermokosmetyki, które pozbawione są substancji zapachowych i dzięki temu często są hipoalergiczne. Wśród kosmetyków do pielęgnacji miejsc intymnych warto wyróżnić nie tylko żele do higieny, ale również kosmetyki nawilżające i rewitalizujące.

Żele do pielęgnacji intymnej

Żele do higieny intymnej przeznaczone są do codziennego stosowania. Ich zadaniem jest oczyszczanie skóry i niwelacja nieprzyjemnych zapachów. W dermokosmetykach, na przykład z linii Nanocare Intimate marki Sesderma, zawarte są składniki aktywne, które działają antymikrobowo. Główną zaletą tego typu produktów do pielęgnacji intymnej jest to, że nie podrażniają wrażliwych miejsc, nie powodują dyskomfortu czy nieprzyjemnej suchości.

Kosmetyki do pielęgnacji intymnej – żel nawilżający i rewitalizujący

Żele do nawilżania intymnych okolic łagodzą podrażnienia, nie naruszając przy tym warstwy hydrolipidowej. Niektóre żele tego typu zawierają w sobie nie tylko składniki oczyszczające, ale także kwas hialuronowy, który ma doskonały wpływ na jędrność skóry. Kwas hialuronowy jest również ważnym składnikiem żeli rewitalizujących miejsca intymne. Ich zadaniem jest przywracanie prawidłowego wyglądu i funkcjonowanie wewnętrznych narządów płciowych. Żele rewitalizujące pomagają w syntezie kolagenu i osłaniają komórki, nie zaburzając przy tym flory bakteryjnej okolic intymnych.

Żele odmładzające okolice intymne

Żele odmładzające okolice intymne to kosmetyki które poleca się szczególnie po porodzie czy depilacji. Mają one działanie pobudzające komórki do regeneracji i syntezę kolagenu, dzięki czemu rozjaśniają, ujędrniają i doskonale nawilżają. Poprawa wyglądu i zdrowia okolic intymnych jest bezpieczna i nie powoduje nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak podrażnienia czy uczucie suchości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *