Artykuły,  Poradniki,  Wiadomości medyczne

Laserowa korekcja wzroku – pozwól sobie na lepsze życie

Face with eye in the focusJeszcze kilkanaście lat temu osoby z wadami wzroku skazane były wyłącznie na okulary korekcyjne. Później nastał czas soczewek kontaktowych, które w znacznym stopniu poprawiły komfort życia używających ich osób, nie były jednak wolne od wad, które na co dzień stwarzały pewne niedogodności. Laserowa korekcja wzroku kojarzyła się raczej z amerykańskimi serialami medycznymi lub z przywilejem zarezerwowanym jedynie dla najbardziej majętnej części społeczeństwa. Jak ta sytuacja wygląda w dniu dzisiejszym? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Postęp medyczny, jaki dokonał się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, jest wprost niebywały. Leczenie wad wzroku, które jeszcze nie tak dawno temu skazywały nas na codzienne towarzystwo okularów, obecnie jest kwestią jednego popołudnia. Szybkość, skuteczność i bezpieczeństwo – oto podstawowe zalety laserowej korekcji wzroku.

CZY TO OBY NA PEWNO JEST BEZPIECZNE?

W Polsce wciąż pokutuje niczym nieuzasadniony lęk przed zabiegami okulistycznymi wykorzystującymi nowoczesne technologie medyczne. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, strach bierze się z niewiedzy. Metody leczenia, które na zachodzie są codziennością, u nas nadal pozostają czymś „egzotycznym”. W rezultacie panuje obiegowa opinia, że zabieg laserowej korekcji wzroku jest dla pacjenta ryzykowny i bolesny. Nic bardziej mylnego.
Operacje przeprowadzane z użyciem promienia lasera są bezbolesne i o ile wykonuje je doświadczony lekarz używający bardzo nowoczesnej aparatury – nie niosą niemal żadnego ryzyka.

ALE JA NIE MAM ZAĆMY

No właśnie… i oto mamy kolejny mit powszechnie uznany za prawdę. Od razu spieszymy z wyjaśnieniem – laserowa korekcja wzroku nie koryguje zaćmy, nie jest metodą zabiegu przeznaczoną dla seniorów. Pozwala poprawić wzrok ludziom w młodym i średnim wieku – od ok. 20 do ok. 60-65 roku życia.

Medycyna idzie do przodu i dziś, dzięki klasycznej i sprawdzonej metodzie LASIK (Laser-Assisted in situ Keratomileusis) można trwale pozbyć się krótkowzroczności do minus 13 dioptrii, dalekowzroczności do plus 6 dioptrii i astygmatyzmu do 6 dioptrii, bądź kombinacji tych wad. Jednak to nie wszystko, co potrafi współczesna medycyna. Wprowadzenie zabiegu iLASIK, obecnie najpopularniejszej na świecie wersji w pełni laserowej metody FEMTOLASIK pozwoliło na całkowite wyeliminowanie ostrza, co jeszcze dodatkowo podnosi i tak bardzo wysokie bezpieczeństwo zabiegu charakterystyczne dla metody LASIK. Nowatorska metoda przeprowadzania zabiegu przy udziale dwóch laserów (zamiast tylko jednego w zwykłych LASIKach) sprawia, że okres rekonwalescencji jest niezwykle krótki, co pozwala na błyskawiczny powrót do codziennych zajęć. Pacjenci uzyskują ostrość wzroku lepszą, niż kiedykolwiek.

KTO MOŻE SIĘ PODDAĆ ZABIEGOWI?

Odpowiedź jest bardzo prosta – wszyscy pacjenci, którzy ukończyli 20 rok życia, a badania kwalifikujące nie wykazały u nich żadnych przeciwwskazań do tego typu operacji. Osiągnięcie odpowiedniego wieku jest o tyle istotne, że wada wzroku u pacjenta musi być ustabilizowana.
Jak widać nie taki laser straszny jak go malują. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tym zabiegiem, udaj się do renomowanego centrum leczenia wad wzroku i zasięgnij fachowej konsultacji. Przekonasz się, że większy komfort życia jest na wyciągnięcie ręki.

Jedną z takich renomowanych kliniki, którą możemy szczerze polecić jest trójmiejski Blikpol, mieszczący się w samym centrum Sopotu, w Krzywym Domku. Klinika ta jako jedyna w Polsce posiada oba lasery wymagane do przeprowadzania najczęściej polecanej na świecie przez okulistów metody iLASIK. iLASIK jest zdecydowanie najpopularniejszym FEMTOLASIKIEM w skali globu. Jest to też jedyna metoda akceptowana przez NASA i wojsko amerykańskie oraz najczęściej wykorzystywana w programie Ekstremalne Metamorfozy (Extreme Makeover). Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *