Dla kobiet,  Dzieci,  Poradniki

Lato dla maluszka- jak stosownie ubrać dziecko?

baby-499976_1280Młode mamy i ich pociechy najbardziej lubią kiedy pogoda im sprzyja.  Nastają cieplejsze dni ,w których Ty i Twoje dziecko macie więcej czasu, by poświecić je zabawie, czy też nauce nowych, nieznanych dla Twojego maleństwa rzeczy. Teraz będziesz obawiała się tylko, czy twoja pociecha nie przegrzewa się i czy ją dobrze ubrałaś w stosunku do upalnych dni.

Możesz mieć dużo wątpliwości jak ubrać swoją pociechę odpowiednio, by jej nie przegrzać. Również uważać trzeba by maleństwu nie było za zimno- cxo dla Ciebie w lato wydaje się niemożliwe.
Wydawać się może, że latem dzieci jak dorośli – lepiej czują się w cienkich przewiewnych ubraniach, natomiast zależy to od wieku Twojego maluszka. Jeżeli jest to noworodek, potrzebuje on specjalnej opieki w lato.

Przede wszystkim zrezygnuj z ubranek wytworzonych ze sztucznego materiału. Twoje dziecko najlepiej będzie się czuło w bawełnianych ubrankach, w których jego delikatna skóra będzie mogła oddychać.
Przyjęta została zasada jaką stosujemy ubierając maleństwo w ciepłe dni. Noworodkowi nakładamy tyle warstw ubrań ile mama ma plus jedna dodatkowa do okrycia .
Zawsze „pod ręką” powinnaś mieć jakąś warstwę, którą w razie potrzeby przykryjesz maleństwo na popołudniowym spacerze. Jest to bardzo potrzebne, ponieważ takie małe dziecko dużo czasu śpi.
W upalne dni przykrywanie maluszka wydaje się zbędne, lecz dziecku w czasie snu spada temperatura ciała i dlatego pod przykryciem będzie czuło się lepiej. Może to być zwykła tetrowa pieluszka lub bawełniany kocyk.
Bardzo ważne jest też to by dziecka nie pozostawiać na słońcu. Promienie UV dla takiego maluszka są bardzo szkodliwe. Gdy wychodzisz z dzieckiem na spacer, pamiętaj by miało ono otworzoną budkę od wózka czy przeciwsłoneczną parasolkę.
Latem delikatna skóra Twojego dziecka jest szczególnie narażona na różne rodzaje oparzeń czy infekcje. Wybierając się na spacer zakładaj dziecku ubranko cienkie ale z długimi rękawami, a odsłonięte części posmaruj kremem z filtrem dla niemowląt. Nie obejdzie się bez cieniutkiej czapeczki czy kapelusika, którego dziecko w łatwy sposób nie umie zdjąć.
Kiedy jesteś z dzieckiem w domu pozwól mu na trochę ochłody. Jeżeli nie śpi, możesz zdjąć mu wszystkie ubranka i pozostawić go w samej pieluszce. Kiedy boisz się, że w taki sposób będzie mu za zimno, okryj go np. pieluszką tetrową. Dobrym rozwiązaniem jest tzw. ”pajacyk” jednoczęściowy strój, dzięki któremu dziecko ma wszystko zasłonięte, a przebranie dziecka nie sprawi Ci żadnego problemu.
Po wieczornej kąpieli nie zapomnij nałożyć mu czapeczki oraz ubranek z długim rękawem, pomimo, że Tobie nadal jest gorąco, maluszek po kąpieli ma mniejszą temperaturę ciała.
Jeżeli Twoje dziecko śpi spokojnie i nie płacze, to możesz być spokojna. Jeżeli w upalne dni dziecko śpiąc płacze a wiesz, że nie jest głodne, przyczyna może leżeć w tym że jest mu za gorąco lub za zimno. Ubieraj go tak, by spokojnie przesypiał w ciągu dnia jak i w nocy.

Zapraszamy do nas – ubranka dla niemowląt najlepszej jakości w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *