Artykuły,  Poradniki,  Suplementy diety,  Zdrowie odżywianie

Leki naturalne na każdą dolegliwość

Leki są bardzo ogólnym pojęciem. Jednak najczęściej mamy na myśli preparaty farmaceutyczne, syntetyczne produkty, które zostały wyprodukowane przez człowieka, poddane wieloletnim badaniom i w końcu dopuszczone do leczenia, choć i tak praktycznie zawsze powodują jakieś skutki uboczne. A przecież od tysięcy lat człowiek korzysta z dobrodziejstwa natury, stosując leki pochodzenia naturalnego.

Profilaktycznie i leczniczo na każdy układ

Od lat nasze babki korzystały z natury, jako pierwszej pomocy w różnych dolegliwościach. Szałwią od dawna płukało się jamę ustną przy problemach z zębami, a melisa jest głównym składnikiem leków na uspokojenie. Praktycznie na każdy układ organizmu człowieka można znaleźć naturalny lek, który odpowiednio dobrany, zawsze ma pozytywne działanie. Bez czarny stosowany jest między innymi na stany zapalne żołądka, macierzanka pomaga przy migrenie, a mniszek lekarski poprawia krążenie i działa moczopędnie.

Nerwy pod kontrolą

Naturalne lecznictwo jest stosowane często w stanach napięcia nerwowego. Firma Labofarm znana jest w szczególności z produktów ziołowych łagodzących te stany, które objawiają się lękiem, bezsennością, drażliwością oraz niepokojem. Dostępne są produkty na delikatne stany pobudzenia nerwowego, jak też łagodne nastroje depresyjne. Jednak Labofarm ma w swojej ofercie wiele leków na bazie naturalnych ziół. Przy ich pomocy poradzimy sobie z zaburzeniami trawienia, chorobą lokomocyjną, stanami zapalnymi układu moczowego, trądzikiem, niedoborem witamin, kaszlem i wieloma innymi dolegliwościami i stanami chorobowymi.

Naturalne suplementy diety

Często, gdy organizm człowieka zaczyna szwankować, pojawiają się pewne niepokojące objawy, które wcale nie muszą oznaczać choroby. Wtedy najczęściej organizmowi brakuje witamin i mikroelementów. Konkretne symptomy mogą wskazywać na niedobór tego konkretnego. W takich przypadkach można stosować naturalne suplementy diety, które nie są wytwarzane syntetycznie, a pochodzą z naturalnych źródeł, dzięki czemu są lepiej przyswajalne przez organizm. Przykładem takich naturalnych suplementów może być firma Dorsim, która posiada w swojej ofercie preparaty wyłącznie z naturalnymi składnikami, które są stosowane z powodzeniem od wieków na różne dolegliwości układu nerwowego, trawiennego, odpornościowego, a także sercowo-naczyniowego oraz na kości i stawy. Jednym z nich jest Oryginalny krzem Orsi, który uzupełnia niedobór tego pierwiastka w organizmie. Krzem odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wielu układów i narządów. Znajduje się w mózgu, rdzeniu kręgowym, błonach śluzowych, ścianach naczyń krwionośnych, w substancji międzykomórkowej i wielu innych miejscach.

Szerokie spectrum działania

Naturalne ziołolecznictwo i suplementacja naturalnymi produktami jest stosowana z powodzeniem na całym świecie i zalecana przez wielu specjalistów. Najczęściej ma działanie wspomagające w cięższych przypadkach chorób. Okazuje się jednak, że wyciągi z ziół i ekstrakty z naturalnych substancji są często głównymi składnikami silnych leków, na przykład onkologicznych. Każdy pierwiastek, witaminy czy zioło mają również wpływ na więcej niż jeden układ, narząd, proces biochemiczny w organizmie czy jednostkę chorobową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *