Zdrowie i Uroda

Liposukcja brzucha – odpowiedź na choroby cywilizacyjne

22belly-2354_1920Otyłość dziś uznana jest za jedną z chorób cywilizacyjnych. Co więcej, zmaga się z nią coraz więcej osób i to również młodych. Zagrożeniem staje się już niewielka nadwaga, która szybko może przekształcić się w otyłość. Stąd tak wielką wagę przykłada się do odchudzania, dbania o swój codzienny jadłospis oraz aktywność fizyczną. Podczas kuracji odchudzających problemów napotykamy wiele. Jednym z nich jest pozbywanie się uporczywej tkanki tłuszczowej, szczególnie chętnie gromadzącej się w okolicach między innymi brzucha. Praktycznie żadne ćwiczenia, jak i najbardziej restrykcyjna dieta nie są w stanie uzyskać idealnie płaskiego brzucha. Do tego dochodzą predyspozycje i uwarunkowania genetyczne oraz środowiskowe.

Na problemy z tkanką tłuszczową coraz chętniej wybieramy liposukcję brzucha, bowiem wobec pojawiających się przeszkód w trakcie kuracji odchudzających, ów zabieg jest w stanie przynieść pożądane efekty.

Ważne jest, że niektóre rodzaje zabiegów na przykład liposukcja brzucha Gdańsk nie jest wykonywana u osób otyłych, ponieważ jej zadaniem jest modelowanie, a nie odchudzanie. Zabieg wspomaga odchudzanie, gdyż odessanie tkanki tłuszczowej wiąże się z utratą określonej masy, jednakże bez diety i aktywności fizycznej jego wykonanie nie tylko nie ma sensu, ale przede wszystkim jest z punktu widzenia medycyny, bezsensowne.

Usuwanie tkanki tłuszczowej z przedniej okolicy brzucha można jednak uznać za swego rodzaju odpowiedź na choroby cywilizacyjne. W grę wchodzi bowiem nie tylko powszechna otyłość, z którą się zmagamy. Brzuszna tkanka tłuszczowa, zarówno biała, jak i brunatna wpływa na rozwój insulinooporności. Ponadto nadmiar tej ostatniej przyczynia się do rozwoju zespołu metabolicznego, a także cukrzycy typu II. Kolejnych dwóch schorzeń, które należą do grupy chorób cywilizacyjnych. Do tego dochodzi oczywiście obciążenie poszczególnych narządów, a więc pogorszenie ich funkcjonowania.

Liposukcja brzucha spełnia zatem rolę przede wszystkim zabiegu pozwalającego pozbyć się defektu estetycznego, ale zaraz w drugiej kolejności, a i być może na równi z tą rolą, określa się wieloetapową walkę z chorobami cywilizacyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *