Kosmetyki,  Poradniki,  Zdrowie i Uroda

Łupież – wkurzający problem

lupiez-dziewczynaWraz z rozwojem przemysłu kosmetycznego zniknęło kilka problemów z którymi borykał się człowiek. Lecz nie da się wyeliminować wielu kłopotów i przepędzić wszystkich intruzów zatruwających życie ludziom.

Jednym z takich niemile widzianych gości, który na dodatek ma tendencję do nawrotów jest łupież. Choć jest on do wyeliminowania, to jednak wymaga od nas długoterminowego zaangażowania, by uwolnić naszą głowę od zbędnego białego pudru.
Łupież jest dolegliwością sezonową szczególnie atakującą w okresie zimowym, a najmniej dokuczliwy jest latem. Powodów jego powstania może być wiele:

– jest dowodem na chorą skórę głowy
– może świadczyć o ukrytej i poważniejszej chorobie organizmu
– o niewłaściwym odżywianiu
– o życiu w stresie
– niedoborze suplementów diety, a szczególnie cynku

Jak również:

– niewłaściwym korzystaniu z kosmetyków
– złym stosowaniu środków higienicznych do ciała
– niewłaściwym doborze przyborów do pielęgnacji włosów

Skóra na głowie łuszczy się i drobnymi płatkami wypada rozsiewając biały szron na naszych głowach.

Łupież jest niewygodny, gdyż nie tylko powoduje swędzenie głowy lecz również dlatego, że płatki opadają na ramiona i jest widoczny nie tylko na włosach ale i na garderobie, szczególnie gdy posiada ona ciemny kolor, co jest bardzo krępujące.

Sytuacja staje się żenująca, gdy ktoś próbuje uwolnić nasze ubranie od białych kropek strząchając łupież z naszej garderoby.

Dolegliwość ta może dotykać ludzi w różnym wieku. Powodem jej powstania jest grzyb, który w zasadzie występuje naturalnie na wszystkich głowach, lecz nie na każdej dochodzi do łuszczenia, które może doprowadzić do wczesnego wyłysienia.

Należy jednak pamiętać, iż istnieje różnego rodzaju łupież i dlatego sposobów leczenia skóry głowy również jest kilka, w zależności od rodzaju łupieżu. Mogą to być nie tylko:

– odpowiednie szampony
– stosowne odżywki
– polecane kremy
– płyny przeciwgrzybicze
– oliwa z kwasem salicylowym

Lecz problem może wymagać nawet zastosowania leków przywracających odnowę warstwy naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *