Dla kobiet

Łysienie – w mezoterapii tkwi włos

averie-woodard-319832-unsplash (1)Istotną patologią dotykającą włosów jest łysienie. Istnieje wiele przyczyn, postaci i rodzajów łysienia, ale współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne rozwiązanie wobec problemu wypadania włosów.

Przyczyny i postacie łysienia

Przyczyn utraty włosów jest bardzo wiele i mogą one występować pojedynczo lub zbiorowo. Za nadmierne wypadanie włosów odpowiadają najczęściej czynniki genetyczne, niedobory żywieniowe, przyjmowane leki, schorzenia skóry owłosionej głowy, choroby ogólnoustrojowe, poporodowe zmiany hormonalne. Łysienie może przyjmować różne postaci. Najczęstszymi są różne postaci łysienia niebliznowaciejącego. Wyróżnia się łysienie androgenowe kobiet i mężczyzn, łysienie telogenowe, łysienie plackowate i łysienie fizjologiczne (związane z wiekiem). Utrata włosów może mieć charakter trwały lub przejściowy.

Terapia łysienia – mezoterapia igłowa

Jedynie łysienie bliznowaciejące, któremu towarzyszy zniszczenie mieszków włosowych, nie daje szans na odrost włosów. Sposób leczenia łysienia jest uzależniony od jego przyczyny. Wśród możliwości terapeutycznych stosuje się leczenie konwencjonalne, wspomagające, zabiegi pielęgnacyjne i trychologiczne oraz przeszczep włosów. Leczenie konwencjonalne z zastosowaniem leków czy to ogólnych, czy miejscowych wiąże się z różnorakimi działaniami niepożądanymi.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest mezoterapia igłowa, która polega na aplikowaniu substancji leczniczych, regenerujących, odżywczych za pomocą strzykawek z bardzo cienką igłą bezpośrednio do skóry głowy. Podaje się je w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów, pobudzenia mieszków włosowych do odrostu nowych włosów, poprawy jakości włosów, rewitalizacji skóry. Skuteczność mezoterapii igłowej wykazano w przypadku łysienia androgenowego kobiet i mężczyzn, łysienia plackowatego, a także telogenowego wypadania włosów.  Warto wiedzieć, że mezoterapia igłowa może mieć charakter profilaktyczny w nadmiernym wypadaniu włosów. Niezmiernie ważne jest odpowiednie zaplanowanie terapii, co do preparatu i częstotliwości zabiegów. W preparatach podawanych do skóry znajdują się peptydy biomimetyczne, koenzymy, witaminy, aminokwasy, a także osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste. Do wysokiej skuteczności zabiegów przyczyniają się nie tylko składniki aktywne, ale także nakłucia skóry igłą, w wyniku których rozszerzeniu ulegają naczynia krwionośne i zachodzą bardzo intensywne reakcje w skórze. Uznaje się, że mezoterapia igłowa jest najskuteczniejszym rozwiązaniem na łysienie.

Więcej o mezoterapii igłowej można przeczytać na stronie kliniki medycyny estetycznej w Gdańsku http://la-nika.pl/mezoterapia-iglowa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *