Poradniki

Materace do Twojego łóżka

materacPodczas snu organizm człowieka wypoczywa i regeneruje się na tyle, aby mógł funkcjonować po przebudzeniu. W związku z powyższym istotny jest fakt zapewnienia sobie jak najlepszego podłoża. Każdy z nas charakteryzuje się innymi potrzebami, jakie związane są z ewentualnymi dolegliwościami, pozycją podczas snu, a nawet naszą wagą. Warto zatem odstąpić od wszelkich kanap, sof i innych w potocznie mówiąc łóżek, a postawić na profesjonalne z odpowiednim materacem.

Faktem jest, iż materac do łóżka może być wykonany z różnych materiałów, które również mają wpływ na nasz sen, ale przede wszystkim cechuje się wieloma zaletami, które mają dla nas mniejsze lub większe znaczenie.
Oczywiście może to być materac lateksowy, z pianki poliuretynowej, bonelowy, kokosowy, sprężynowy, tudzież wykonany w połączeniu owych materiałów. Co prawda każdy z wyżej wymienionych znajduje swoje zainteresowanie w klientach, jednakże ważne jest byśmy kierowali się indywidualnymi potrzebami.

Na początek zwróćmy uwagę na naszą wagę. Jeśli ważymy mniej niż 80 kg możemy brać pod uwagę materace średnio twarde, natomiast jeśli nasza waga przekracza wyżej wspominane kilogramy powinniśmy skupić się na materacach o wyższej twardości. Pozycja, w jakiej śpimy najczęściej wydaje się nam nieistotna i tutaj się mylimy. Materac lateksowy i sprężynowy jest jednym z najlepszych jeśli sypiamy na boku.

Świetnie podtrzymuje kręgosłup, a tym samym zapewnia komfort snu przez całą noc. Spanie na plecach, czyli tzw. na wznak daje nam możliwość większego wyboru. Każdy materac okaże się odpowiedni, ponieważ ciężar ciała rozkłada się równomiernie. Zatem będąc w tej sytuacji możemy wybierać pośród wszystkich i ewentualnie kierować się danymi zaletami.

Jeśli podczas snu często zmieniamy pozycję poleca się materac wysokiej elastyczności. Taka opcja jest najlepsza w tym wypadku, bo zwyczajnie szybko dopasowuje się do ciała. Zatem musimy pamiętać, że materac do naszego łóżka to nie koniecznie najprostszy wybór. Im więcej jesteśmy świadomi swoich potrzeb tym lepiej wybierzemy i bardziej komfortowo będziemy sypiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *