Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna – niemożliwe staje się możliwe

beauty-1-1251106-1279x852Dzisiejsza rzeczywistość zarzuca nas obrazami pięknych, szczupłych i szczęśliwych ludzi. Przez to niektórzy zaczynają ślepo podążać za modą i w rezultacie przestają przypominać dawnych siebie. Pamiętajmy jednak, że medycyna estetyczna powstała, by poprawiać komfort naszego życia.

Głównie z usług kosmetyczek i chirurgów korzystają kobiety, lecz panowie coraz częściej przekonują się do medycyny estetycznej. Pamiętajmy, że ta gałąź medycyny powstała zaraz po wojnie by służyć okaleczonym i niepełnosprawnym w powrocie do normalnego życia. Zatem coraz to większe grono ludzi decyduje się na zabiegi, nie ze względu na możliwość „poprawiania natury”, ale dzięki możliwości usuwania kłopotliwych znamion, rozstępów czy nawet redukcji potliwości.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje bardzo skuteczne rozwiązania w przypadku redukcji rozstępów, które u niektórych ludzi są naprawdę dużym kłopotem. Tutaj mamy kilka możliwości do wyboru. Wiele gabinetów oferuje zabiegi laserowe (laserem frakcyjnym lub bromkowym) albo radiofrekewcję mikroigłową. Rodzaj zabiegu jest dobierany w zależności od głębokości problemu i stanu skóry. W niektórych przypadkach da się usunąć rozstępy zupełnie. Jest to duża pociecha dla osób zmagających się z tym problemem po ciąży czy odchudzaniu. Już kilka zabiegów widocznie poprawia stan skóry.

 W gabinetach i klinikach medycyny estetycznej pojawiają się również osoby mające problemy z nadmierną potliwością. Wszyscy dla których nienaganny wygląd jest podstawą w pracy również chętnie korzystają z takich zabiegów. Redukcja potliwości jest możliwa dzięki dwóm różnym zabiegom. W miejsca kłopotliwe wstrzykuje się toksynę botulinową (czyli popularny botox), albo wykonuje się zabieg laserowy. W rezultacie otrzymujemy nie tylko widoczne zmniejszenie wydzielania potu, ale też redukcje nieprzyjemnego zapachu.

Widzimy zatem wyraźnie, że medycyna estetyczna wcale nie musi się kojarzyć z nienaturalnie wyglądającymi ludźmi. Dzięki niej możemy pozbyć się blizn, roztopów, uporczywego trądziku czy ogólnie poprawić swój wygląd. Dzięki temu nie będziemy musieli się chować za ubraniami i makijażem. Dzięki właśnie takim zabiegom jak redukcja rozstępów czy potliwości można z powrotem cieszyć się życiem i skupić na rzeczach ważniejszych niż wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *