Medycyna estetyczna

Mezoterapia – która jest dla Ciebie?

9.Mezoterapia - która jest dla CiebieRozwój dermatologii estetycznej zaowocował wieloma zabiegami, mającymi bardzo różne zastosowanie u pacjentów. W zależności od oczekiwanych efektów, typu cery czy problemu, z którym zmaga się dana osoba, wybrana metoda radzenia sobie z nim będzie zupełnie inna. Tak samo jest w przypadku zabiegu mezoterapii, który oferowany jest na rynku kosmetycznym oraz dermatologicznym w wielu odsłonach. Jak wybrać tą najbardziej odpowiednią dla siebie?

Ilu klientów, tyle preferencji i oczekiwanych efektów. Dodatkową kwestią ważną przy wyborze rodzaju zabiegu jest także sam typ cery. Zupełnie inne predyspozycje do zabiegu wykonuje cera tłusta, charakteryzowana się sporą grubością, a inne cienka cera sucha. Oprócz tego, zupełnie inaczej powinniśmy podchodzić do skóry wrażliwej. W jej przypadku występuje duże prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień, wydłużonego okresu gojenia, a z czasem możliwych także blizn, przebarwień czy popękanych naczynek.

 

Mezoterapię można dzielić na główne dwa typy – bezigłową oraz igłową. Ta pierwsza opiera się głównie na działaniu ultradźwięków, które swoim działaniem otwierają kanały przeznaskórkowe i pozwalają na wprowadzenie substancji aktywnych wgłąb skóry. Oprócz tego działanie mezoterapii bezigłowej działa na skórę na zasadzie mikromasażu, co również poprawia jej ogólną kondycję i wygląd. Mezoterapia igłowa z kolei, jak sama jej nazwa mówi, polega na użyciu igieł. Wykonanie drobnych nakłuć w skórze pozwala na transport wybranych przez specjalistę w gabinecie kosmetycznym substancji wgłąb skóry pacjenta. Oprócz tego delikatne uszkodzenie naskórka prowadzi do pobudzenia reakcji regeneracyjnych w skórze, dzięki po ich wyciszeniu skóra zyskuje na elastyczności, staje się gładsza i bardziej sprężysta.

 

Określony efekt po zabiegu zależny jest jednak od ilości jego powtórzeń, wyjściowego stanu skóry, a także używanego do zabiegu preparatu. Istnieje też kilka różnych rodzajów samej mezoterapii igłowej. Najczęściej słyszymy o mezoterapii mikroigłowej, a także nanoigłowej. Ta druga z nich jest swego rodzaju rewolucją na rynku mezoterapii igłowej. Stosuje się w jej przypadku bowiem igły o bardzo niewielkiej wielkości, co wpływa na bezbolesność zabiegu, a także znaczne zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia podrażnienia skóry. Z tego względu szczególnie zalecana jest osobom mającym skórę wrażliwą, płytko unaczynioną lub cienką.

Co ważne, mezoterapia igłowa powinna być wykonana przez osobę o określonych kwalifikacjach, z tego względu warto udać się w tym celu do sprawdzonego salonu (sprawdź gabinet kosmetyczny Radom).  Szczegóły zabiegu zostaną omówione ze specjalistą w ten sposób, by niezależnie od jego rodzaju, efekt był zadowalający dla pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *