Poradniki

Naturalne surowce dla snu

Ekologiczne i trwałe, a przy tym antyalergiczne. Takie zalety posiada wiele naturalnych surowców. Wprowadzając je do naszej sypialni możemy liczyć na zdrowy i komfortowy sen

Umeblowanie sypialni to ważny, choć często zaniedbywany aspekt w profilaktyce bezsenności i alergii. Tymczasem, aby organizm efektywnie wykorzystywał czas nocnego wypoczynku i w pełni się regenerował, warto dokładniej przyjrzeć się łóżku, na którym śpimy, a właściwie materacowi. To właśnie od niego zależy czy poranna pobudka nie oznacza bólu karku, czy nasz kręgosłup nie deformuje się podczas długich godzin nocnego unieruchomienia.

Co to znaczy „dobry materac”? Dobry materac to taki, który jest dopasowany do przyszłego użytkownika, przede wszystkim jego wagi. Najlepiej sprawdzimy to kładąc się na materacu w dwóch najczęściej przybieranych podczas snu pozycjach. Najpierw układamy ciało na boku i obserwujemy czy kręgosłup układa się w linii prostej. Potem odwracamy się na plecy – odcinek lędźwiowy nie może wyginać się w łuk, ani też przylegać ściśle do materaca. Poza tym każdy materac powinien mieć w opisie informację na temat twardości. – W naszej ofercie jako odniesienie do kategorii twardości przyjęliśmy wagę 80 kg – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy Fabryki Materacy Janpol. – O jakości produktu decydują także w znacznym stopniu materiały, z których został wykonany – dodaje.

Natura w Twojej sypialni Wkład materaca Zeus, z oferty Fabryki Materacy Janpol, tworzy blok lateksowy obłożony obustronnie płytą kokosową. Po stronie letniej występuje również końskie włosie, które ma dobre właściwości higroskopijne i jest elastyczne. Lateks, wbrew wielu skojarzeniom, to jak najbardziej ekologiczny, roślinny surowiec. Otrzymuje się go poprzez połączenie naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z syntetycznym lateksem, co daje bardzo trwały i odporny na odkształcanie materiał. Elastyczny i giętki, doskonale dopasowuje się do indywidualnego kształtu ciała. Lateks posiada też właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, ponieważ jego wewnętrzną strukturę tworzy system mikroskopijnych otworów umożliwiających swobodny przepływ powietrza. Kokos, którym obłożona jest lateksowa płyta modelu Zeus pozyskuje się ze skorupy orzecha kokosowego. Strukturę włókna kokosowego wyróżnia lekkość i przewiewność, co również przeciwdziała rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Kokos efektywnie pochłania wydzielany w trakcie snu pot i wilgoć panującą w otoczeniu. Materac Zeus wyposażono także w praktyczny pokrowiec lato/zima, pikowany z jednej strony bawełną, a z drugiej owczą wełną. W upalne, letnie noce – bawełna, włókno o świetnych właściwościach higroskopijnych, przejmie nawet połowę wytwarzającej się wilgoci ciała. Natomiast w czasie mrozów możemy liczyć na owczą wełnę, zastosowaną po zimowej stronie materaca, która zatrzymuje ciepło wytwarzane przez organizm.

Zeus zdobył zaufanie ośrodków służby zdrowia, dzięki czemu posiada status materaca rehabilitacyjnego. Oznacza to, że sprzedawany jest po atrakcyjnej, obniżonej stawce VAT. Ekologiczny i wykonany z dbałością o jakość, materac Zeus będzie dobrym wyborem zarówno dla alergików, jak i tych którzy stawiają na codzienną profilaktykę w trosce o własne zdrowie.

Jeden Komentarz

  • Erik

    Nie mam siły pisać o czymś co nazywają Nervomix. Pragnę spisać parę fraz na inny temat. A czy może wiceie jak da się bezproblemowo zasnąć? Ja czytałam o takich radach: W sypialni głf3wne powinno być oświetlenie dekoracyjne ktf3re buduje nastrf3j wnętrza. Lampa nocna powinna być ukryta, kierować światło w df3ł albo na ścianę. Biustonosz czy może nadto obcisłe majtki powinny znacznie pogorszyć jakość twojego snu. Skoro masz taką możliwość śpij nago. Skoro nie, postaraj się o piżamę ktora będzie wygodna i nie będzie cię nigdzie uciskać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *