Artykuły,  Medycyna estetyczna,  Poradniki

Nieinwazyjna, ale skuteczna – mezoterapia bezigłowa

mezoterapiaNa stan naszej skóry wpływa nie tylko upływ czasu, ale i tryb życia, jaki prowadzimy. Elastyna i włókna kolagenowe w skórze zanikają, a poziom nawilżenia naskórka spada – i niezależnie od przyczyn procesy te negatywnie odbijają się na naszym wyglądzie. Częściowo można oczywiście ograniczyć wpływ wolnych rodników na skórę, jednak „tradycyjne” sposoby, takie jak dobór odpowiedniej diety, aktywność fizyczna, unikanie używek czy regularne oczyszczenia organizmu z toksyn nie zawsze dają zadowalające rezultaty.

Warto zwrócić się wtedy po pomoc do profesjonalnego studia kosmetycznego. Zabiegi proponowane przez takie gabinety na ogół można wykonać w trybie ambulatoryjnym, a rekonwalescencja po nich nie jest konieczna. Klasyczna mezoterapia igłowa mimo swej niewielkiej inwazyjności może budzić pewne obawy. Na szczęście obecnie w dziedzinie medycyny estetycznej możemy mówić o niemal niekończącym się postępie. Zmierza on w kierunku zapewnienia klientkom i klientom jak największych korzyści – dla zdrowia i urody – przy jak najmniejszym ryzyku jakichkolwiek powikłań czy skutków ubocznych.

 

Mezoterapia bezigłowa – nowoczesność w służbie dla piękna…

Mezoterapia bezigłowa jest niezwykle nowoczesnym zabiegiem o kompleksowym działaniu – zarówno w dziedzinie pielęgnacji twarzy, jak i całego ciała. Jak wygląda więc zabieg? Substancje odżywiające i stymulujące tkanki skóry są do niej wprowadzane dzięki zjawisku elektroportacji. Choć brzmi to nieco, jak wyjęte z filmu science – fiction, to elektroportacja sprowadza się po prostu do wykorzystania specjalnego urządzenia emitującego falę elektromagnetyczną. Oczywiście uprzednio skóra musi zostać pokryta specjalnym żelem przewodzącym. Następnie przy pomocy przesyłanych impulsów – regulowanych w zakresie częstotliwości, długości i rodzaju – do skóry dostarczane są różnorodne preparaty, dobrane pod kątem potrzeb pacjenta.

 

Mezoterapia – kompleksowe działanie

Mezoterapię bezigłową można wykonywać na różnych częściach ciała – pomaga również zredukować wiele rozmaitych problemów skórnych. W zakresie pielęgnacji twarzy dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów mamy szansę: zredukować zmarszczki poprzez aplikację substancji aktywnych, oczyszczenie skóry z toksyn, dotlenienie skóry oraz jej pobudzenie do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapię bezigłową można przy tym wykonywać (bezpiecznie) również w niezwykle wrażliwych okolicach oczu. W przypadku zabiegów na całe ciało szczególnie popularne jest działanie antycellulitowe oraz wyszczuplające bezigłowej mezoterapii. Koktajl aktywnych substancji pozwala zredukować tkankę tłuszczową, ale też zmniejszyć widoczność rozstępów, ujędrnić skórę, poprawiając przy tym jej metabolizm. Po całej serii zabiegów możemy spodziewać się także długotrwałej poprawy przemiany materii.  Częstotliwość oraz ilość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, przyjmuje się jednak, że aby efekty były zadowalające konieczne jest odbycie całej serii, minimum 4 (na twarz) lub 10 (na ciało) zabiegów, w niewielkich odstępach czasu. Niektóre gabinety mają w ofercie połączenie dwóch zabiegów – mezoterapii bezigłowej oraz mikrodermabrazji diamentowej, dla zwiększenia efektywności w redukcji zmarszczek, cellulitu czy tkanki tłuszczowej podskórnej. Mikrodermabrazja stanowi w tym wypadku pewnego rodzaju wstęp, pomaga bowiem przygotować skórę na lepsze wchłanianie jednego z kilkudziesięciu dostępnych preparatów.

 

Cena urody…

Mezoterapia bezigłowa nie wywołuje dyskomfortu. Pacjenci odczuwają jedynie lekkie mrowienie. Mezoterapia bezigłowa również może wywoływać pewne niechciane efekty. Nie zaleca się jej wykonywania w przypadku: ciąży, nadwrażliwości skóry, stanów zapalnych, chorób serca, posiadania rozrusznika czy innych metalowych elementów w ciele, chorób żył, a także padaczki. Jeśli jednak powyższe stany nas nie dotyczą – warto przygotować się na niemały wydatek. Koszty mezoterapii bezigłowej, podobnie jak w przypadku jej igłowej odmiany w dużej mierze są zależne od ilości oraz jakości użytych preparatów. Za jeden zabieg mezoterapii twarzy trzeba zapłacić od 120 wzwyż, natomiast jeśli procedura obejmuje całe ciało – ceny zaczynają się od 300 – 400 złotych. Zabiegi muszą być jednak powtarzane, początkowo w krótkich odstępach czasu, a następnie – w ramach profilaktyki – co najmniej raz w miesiącu.

Artykuł został przygotowany przez specjalistów z Ladies Clinic, specjalizujących się w zabiegach mezoterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *