Dla kobiet,  Zdrowie i Uroda

Niezwykle gładkie dłonie

ladytimeDłonie to nasza wizytówka, dlatego koniecznością jest, aby były piękne i zadbane. Niestety są one narażone na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Nie sprzyja im, wiatr, mróz, a także zbyt wysoka temperatura. Mają one styczność także z chemicznymi środkami czystości, które nie wpływają dobrze na skórę czy paznokcie. Dowiedz się, jak dbać o dłonie!

Używaj rękawiczek

Zimą, zwłaszcza gdy na powietrzu są mrozy, konieczne jest zadbanie o to, aby na naszych dłoniach znajdowały się ciepłe rękawiczki. Chronią one je przed odmrożeniami i wysuszeniem skóry. Wszystkie czynności domowe, takie jak wycieranie kurzy czy mycie naczyń powinniśmy natomiast wykonywać w gumowych rękawicach. Inaczej detergenty mogą uszkodzić nasze dłonie i paznokcie.

Dbaj o nawilżenie

Krem do rąk powinien znaleźć honorowe miejsce na naszej półce z kosmetykami. Należy go używać przed wyjściem na zewnątrz, a także po każdym myciu rąk. W ten sposób zapewnimy im miękkość, gładkość i nawilżenie. Dobry krem do rąk powinien zawierać witaminy A, E, z grupy B, olejek z awokado, keratynę, wyciąg z pestek winogron.

Zabieg parafinowy

Wiele salonów kosmetycznych posiada taki zabieg w swojej ofercie. Polega on na kąpieli dłoni w wodzie z rozpuszczoną parafiną. Ma ona właściwości utrzymujące ciepło. Tworzy ona na skórze warstwę ochronną, która zatrzymuje w niej wilgoć. Zapewnia on skórze dłoni miękkość i jędrność, a oprócz tego poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle stawów. Dobrze wpływa także na kondycję paznokci. Zabieg poleca się zwłaszcza osobom, których dłonie są zniszczone fizyczną pracą, przesuszone. Po wyjęciu ich z parafiny, nakłada się rękawiczki foliowe, na to frotte i pozostawiane są na około 20 minut. Kąpiel parafinowa świetnie rozgrzewa dłonie, dlatego warto wykonywać go jesienią i zimą.

Jeżeli będziemy regularnie pielęgnować nasze dłonie, z pewnością ich skóra odwdzięczy nam się gładkością, jędrnością i pięknym wyglądem. Dlatego nie zwlekaj i zadbaj o to, żeby na twojej półce znalazły się odpowiednie kosmetyki. Znajdź również czas na wizytę w salonie kosmetycznym!

Źródło: http://ladytime.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *