Dieta,  Dla kobiet,  Poradniki,  Zdrowie odżywianie

Odchudzanie a efekt jo-jo

loosing-weightWalka z nadwagą jest ciężka i zazwyczaj bardzo długa. Gdy osiągniemy wymarzony efekt i wspaniałą sylwetkę, to za wszelką cenę staramy się utrzymać naszą formę. Niestety jest coś, co przeraża wszystkich odchudzających się, a jest to mianowicie efekt jo-jo.

Czym jest efekt jo-jo?
Najprościej jest nazwać efekt jo-jo powrotem do poprzedniej wagi, z przed okresu odchudzania. U wielu osób występuje on w jeszcze gorszej formie, ponieważ przybierają jeszcze więcej kilogramów niż mieli dotychczas. Szybkie odchudzenie się i drastyczne zminimalizowanie ilości przyjmowanych kalorii, doprowadza do tego, że organizm próbuje walczyć z głodem i brakiem energii. Tracimy na wadze, co nas cieszy. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że w krótkim czasie możemy utracić efekt naszej bardzo ciężkiej pracy. W momencie powrotu do poprzednich nawyków żywieniowych, organizm zaczyna w większym stopniu magazynować kalorie i przetwarzać je w tłuszcz, aby w przyszłości móc się bronić. Z tego też powodu tyjemy jeszcze bardziej niż przedtem. Organizm działa podobnie jak człowiek. W momencie, gdy brakuje nam jedzenia, to, gdy tylko mamy szansę na jego zdobycie, bierzemy więcej i magazynujemy na gorsze czasy.

Jak uniknąć powrotu do poprzedniej wagi?
Dobrym rozwiązaniem podczas odchudzania jest zaopatrzenie się w najlepsze tabletki na odchudzanie. Potrafią one przygotować nasz organizm do utraty ciała, przy czym przyśpieszają naszą przemianę materii, co jest również bardzo ważne. Tabletki odchudzające to jednak nie wszystko. Każde odchudzanie powinno być również poparte zwiększeniem aktywności fizycznej. Więcej ruchu pozwala spalać więcej zbędnych kalorii. Istotna jest również odpowiednia dieta. Nie może być to dieta tylko na czas odchudzania. Musimy zmienić nasze nawyki żywieniowe. W momencie osiągnięcia upragnionej wagi i wymarzonej sylwetki, powinniśmy odstawić preparaty odchudzające i zacząć spożywać taką ilość kalorii każdego dnia, która umożliwi utrzymanie wagi. Nie wolno nam powrócić do poprzedniego sposobu żywienia. Jeżeli to zrobimy to problem z nadwaga powróci.
Warto mieć na uwadze to, że niektórzy mają genetycznie uwarunkowaną skłonność do nadwagi i otyłości. Takie osoby muszą włożyć szereg starań w swoje życie i codzienne żywienie, aby skutecznie walczyć z dodatkowymi kilogramami. Warto, dlatego wspomagać się tabletkami na odchudzanie, róbmy to jednak z głową.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *