Dieta

Odchudzanie organizmu

oczyszczanie-organizmu-z-toksyn-5-najlepszych-sposobow-na-detoksNadwaga określana jest jako choroba cywilizacyjna XXI wieku. Ilość osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej stale wzrasta. Aktualnie problem dotyka około 50% społeczności cywilizowanych krajów.

Jak schudnąć?

Odchudzanie to temat, któremu poświęca się naprawdę sporo miejsca. Absolutnie, nie ma w tym nic dziwnego – w końcu nadwaga jest pewnego rodzaju niepełnosprawnością. Ogranicza jednostkę i jej możliwości motoryczne.

Ludzie poszukują wygodnych rozwiązań, które umożliwiają poprawę efektywności procesów odchudzających. Suplementy, owszem – mają wpływ na tempo odchudzania, ale nie są najważniejsze. Zdecydowanie większą uwagę należy poświecić diecie oraz odpowiedniemu treningowi. Warto także zastanowić się nad uzupełenieniem diety o np. błonnik witalny lub inne tego typu produkty. 

Dieta odchudzająca

Jadłospisów na odchudzanie jest mnóstwo. Wiele osób ma problemy z wyborem konkretnego harmonogramu żywienia, co jest jak najbardziej zrozumiałe.

Diety odchudzające można podzielić na dwa rodzaje: głodówkowe i zbilansowane. Zdecydowanie odradzamy wykorzystywać jadłospisy z minusowym bilansem kalorycznym (np. Dieta 1000 kcal), gdyż mogą doprowadzać do bardzo poważnego osłabienia organizmu. Ponadto, bardzo często trwale spowalniają metabolizm, co skutkuje efektem jojo.

Dieta odchudzająca powinna składać się z co najmniej 5-6 małych posiłków. Wykorzystywać w niej należy: węglowodany złożone, pełnowartościowe białko i tylko zdrowe tłuszcze. Musi być wolna od wysokokalorycznych produktów, fast-foodów i potraw smażonych na głębokim oleju.

Trening odchudzający

Aktywność fizyczna to drugi, najważniejszy element procesów odchudzających. Tylko za sprawą ruchu można doprowadzić do spalania tkanki tłuszczowej. Organizm musi generować zwiększone zapotrzebowanie energetyczne, aby korzystać z zapasów, między innymi pod postacią tłuszczu.

Aktywność fizyczna na odchudzanie może przybierać najróżniejsze formy. Niezwykle skuteczną formą treningową są aeroby (ćwiczenia tlenowe), takie jak bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach. Dla osób o mniejszych zdolnościach motorycznych organizmu zaleca się wykorzystywać nordic walking.

Suplementy odchudzające

Nie bez powodu, suplementy odchudzające są przedstawiane jako ostatatnie. Ich rola jest coraz większa w procesach odchudzania, ale nadal na tyle mała by móc powiedzieć, że są najmniej istotnym elementem.

Spośród wszystkich suplementów warto wykorzystywać te, które oparte są na składnikach, których skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi tj: błonniku, kwasie hydroksycytrynowym czy kwasie chlorogenowym.

Do preparatów cieszących się dużą popularnością i świetnymi opiniami zaliczamy błonnik witalny. Środek ten oparty jest o naturalne składniki bogate w błonnik pokarmowy – nasiona babki jajowatej, nasiona babki płesznik oraz siemię lniane.

Błonnik witalny działa nie tylko na odchudzanie. Ma również wpływ na procesy detoksacji, regulację pracy jelit oraz obniżenie wchłaniania złego cholesterolu. Więcej informacji na temat błonnika witalnego znajdziesz na stronie http://fibreselect.pl.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *