Artykuły,  Poradniki

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty to kolejny specyfik, na który warto zwrócić swoją uwagę. Jest to nic innego, jak roślina, która pełni ogromną rolę w odtruwaniu organizmu. Podnosi ona poziom glutationu, który odpowiedzialny jest za regenerację komórek. W Polsce uprawiana jest przede wszystkim ze względu na potrzeby przemysłu farmakologicznego. W swoim składzie zawiera dobrze znany Sylimarol, który używany jest podczas leczenia chorób nowotworowych, nieżytach dróg moczowych, a także pomaga w zwalczeniu żółtaczki i marskości wątroby. Ostropest plamisty ma przede wszystkim działania przeciwzapalne, odtruwające oraz regenerujące. Jego zadaniem jest chronienie wątroby przeciwko pestycydom, alkoholowi, dymowi tytoniowemu, lekami, a nawet truciznami, jakie zawiera w swym składzie muchomor sromotnikowy. Oprócz tego, że można robić z niego napary, świetnie nadaje się także do przyrządzania różnego rodzaju zdrowych sałatek.

Ostropest plamisty jest również świetnym produktem, dzięki któremu możliwe jest obniżenie cholesterolu we krwi. Przeciwdziała tym samym tworzeniu się tak zwanych blaszek miażdżycowych.

Jako ciekawostkę można dodać, że naukowcy z Uniwersytetu w Kolorado odkryli, iż ta niesamowita roślina zatrzymała rozwój raka płuc u myszy. Oprócz wyżej wymienionych właściwości coraz więcej osób stosuje ową roślinę w walce z trądzikiem i wykwitami skórnymi. Są oni przekonani, że dzięki regularnemu stosowaniu suplementu z ostropestu plamistego, kondycja ich skóry znacznie się poprawiła. Jak widać roślina posiada bardzo wiele właściwości i pozytywnie wpływa na organizm.

Ostropest plamisty znajduje się na rynku w najróżniejszych postaciach. Możemy go zakupić w postaci oleju cena waha się od 9-30zł. Poza tym znajduje się także w postaci nasion (100 gram kosztuje mniej więcej 5zł), kapsułek (od 21 zł) oraz formie zmielonej (od 6zł).Należy podkreślić, że cena uzależniona jest od producenta.

W dobie XXI wieku coraz więcej produktów ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Wiele z nich powoduje uszkodzenie wątroby, dlatego warto zaopatrzyć się w ostropest plamisty, dzięki któremu będziemy cieszyć się zdrowiem przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *