Poradniki

Pełna estetyka jamy ustnej to implanty zębowe

surgery-1446227_1280Kłopoty związane z utratą zębów spędzają sen z powiek wielu ludziom, niepodjęte na czas leczenie kanałowe jest częstą przyczyną ekstrakcji zęba.

  Dobrą wiadomością dla tych osób jest stały rozwój nowoczesnych technologii również stomatologicznych, które doprowadziły do powstania implantów zębowych. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, można się dowiedzieć o możliwości skorzystania z implantologii i poznać całkowity koszt takiego przedsięwzięcia.

  Dużą zaletą wszczepienia implantów zębowych jest to, że można zastąpić nimi dowolną ilość zębów a wszystkie będą wyglądały naturalnie i spełnią funkcję zębów naturalnych. Warto wiedzieć, że w przypadku braku jednego lub więcej zębów, implanty zębowe pozwalają oszczędzić sąsiadujące zęby: nie trzeba szlifować, pozostają one naturalne, nietknięte. Jeśli istnieje konieczność wstawienia tylko jednego zęba, jeden implant jest przykręcony i wyposażony w estetycznie dobraną koronę. W przypadku, gdy brakuje kilku zębów, nie ma potrzeby zakładania większej ilości implantów, ponieważ jeden implant może ustanowić most dla kilku zębów, który daje stabilność i nie obciąża kości.

  Jeśli tak się zdarzy, że dana osoba nie posiada swojego uzębienia, dentysta może zaproponować implanty zębowe całej szczęki. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym można się dowiedzieć, że implanty zębowe mogą z powodzeniem zastąpić niewygodne protezy zębowe, dentysta będzie musiał wykonać więcej wszczepów przeważnie około ośmiu sztuk. Dzięki tej innowacyjnej technologii jama ustna przybiera doskonały wygląd a posiadacz implantów czuje jakby miał naturalne zęby.

  Trzeba przyznać, że implanty zębowe stają się integralną częścią ciała nie powodując żadnego dyskomfortu. Pojawia się lepsze samopoczucie i wzrasta pewność siebie, ponieważ można wreszcie uśmiechać się w każdej sytuacji. Nie bez znaczenia jest fakt, że wzrasta poprawia zdrowia całej jamy ustnej a mowa jest bardziej wyrazista. Dlatego udając się na wizytę do dentysty można śmiało pytać o możliwość zamontowania implantów zębowych, są one bowiem najlepszym sposobem dla każdego, kto stracił zęby z tego czy innego powodu.

  Implanty przywracają estetyczny wygląd, funkcjonalność, a także pomagają rozwiązać wiele innych problemów z zębami lub jamą ustną. Gdy ktoś cierpi na bolesne, zstępujące dziąsła i chce zachować zdrową kość szczękową, jest idealnym kandydatem do takiego sposobu uzupełniania uzębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *