Wiadomości medyczne

Philips Lumify – nowa odsłona USG

untitled-designMiniaturyzacja to trend, który wyraźnie odbija się na każdej dziedzinie nauki i biznesu. Medycyna jest ściśle związana z komputeryzacją i każdy duży postęp w dziedzinie komputerów odbija się szerokim echem w branży sprzętu medycznego. Aparat do USG, który kiedyś zajmował cały pokój lekarski, dziś jest ograniczony do głowicy, która mieści się w ludzkiej dłoni i podłącza do telefonu komórkowego.

Badania USG są jednymi z najczęściej wykonywanych badań diagnostyki obrazowej. Nowy mobilny ultrasonograf Lumify sprawia, że obrazowanie USG staje się jeszcze bardziej dostępne. Jak dokładnie działa ten przenośny aparat?

Philips Lumify to mobilny aparat USG, którego zasady działania są bardzo zbliżone do standardowej wersji ultrasonografu. W praktyce oznacza to, że sprzęt ten jest w pełni nieinwazyjny i bezpieczny. Dzięki dokładności i wysokiej rozdzielczości tworzonych za jego pomocą obrazów można zdiagnozować wiele nieprawidłowości i chorób. Aparaty ultrasonograficzne znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny, m.in. w medycynie rodzinnej, pediatrii, diagnostyce chorób wewnętrznych, ginekologii i położnictwie. Zmniejszenie rozmiarów urządzenia i dostosowanie ich do rozmaitych warunków pracy to niewątpliwie duża zaleta Philips Lumify. Jego mobilność ma szczególne znaczenie dla przyspieszenia procesu diagnozowania chorób i ułatwienia przeprowadzenia badań u pacjentów poza jednostkami medycznymi. Philips Lumify sprawdza się jako wyposażenie lekarzy podczas wizyt domowych, ponieważ mogą oni od razu wykonać USG i podjąć dalsze kroki leczenia. Oprócz tego, przenośne ultrasonografy świetnie spełniają swoją rolę w ratownictwie i jako wyposażenie prywatnych gabinetów lekarskich.

Trzy głowice – wiele możliwości

Philips Lumify to trzy głowice, które dają wielkie możliwości. Do wyboru mamy: szerokopasmową głowicę sektorową S4-1, szerokopasmową głowicę convex C5-2 i szerokopasmową głowicę liniową L12-4. Każda z nich dostosowana jest do innego typu badań. Aby zacząć korzystać z urządzenia wystarczy podłączyć je za pomocą złącza USB do swojego urządzenia mobilnego. Dzięki połączeniu wybranej głowicy z takim urządzeniem, można także obserwować wyniki badań bezpośrednio na ekranie swojego telefonu lub smartfona. Philips Lumify posiada również, dedykowaną temu urządzeniu, bezpłatną aplikację mobilną pozwalającą na przechowywanie danych pacjentów i automatyczną optymalizację parametrów obrazu.

Więcej informacji na temat przenośnego USG Lumify jest na stronie: https://www.philips.pl/healthcare/sites/lumify

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *