Medycyna estetyczna

Pięć zabiegów, które przygotują Cię na lato

Kriolipoliza GdańskLato to czas, gdy chętnie odsłaniamy ciało, przede wszystkim wybierając się na plażę. Ale i na co dzień zakładamy znacznie bardziej skąpe odzienie. Na słońce wystawiamy nogi, ręce, dekolt, a sylwetkę przywdziewamy w obcisłe stroje. Zima, która mimo wszystko zmierza ku końcowi jest idealnym czasem na wykonanie kilku zabiegów, przygotowujących nasze ciało oraz skórę do zmierzenia się z upragnionymi, krótkimi spodenkami, sukienkami i strojem kąpielowym.

W grę wchodzą oczywiście wszelkiego rodzaju zabiegi odchudzające, dzięki którym można znacznie szybciej pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej, nieestetycznie zalegającej w wybranych partiach ciała. Jednym z takich zabiegów jest Cavi Lipo, który wykorzystuje tak zwaną kawitację ultradźwiękową. Opatentowana głowica działa na zasadzie wysyłania fal, które uderzając w komórki tłuszczowe powodują ich pęcznienie i pękanie. Zawartość zostaje uwolniona na zewnątrz i ulega metabolizmowi. Zabieg daje efekty w krótkim czasie, ale warto o nim pomyśleć już teraz.

Jednym z ostatnio popularnych i co najważniejsze, bezinwazyjnych zabiegów, jest kriolipoliza. To nowatorska technika wykorzystująca działanie niskiej temperatury. Kriolipoliza Gdańsk jest idealna dla osób, które mają niewielką nadwagę czy też chcą się pozbyć cellulitu, bądź ich tkanka tłuszczowa jest nierównomiernie rozłożona. Niska temperatura idealnie rozprawia się z komórkami tkanki tłuszczowej, jednakże nie naruszając okolicznych, pozostałych tkanek. Pierwsze efekty widoczne są po około dwóch tygodniach, zaś na pełny efekt można liczyć po upływie około sześciu tygodni. A ten ostatni to utrata tkanki tłuszczowej nawet o 45%.

W okresie zimowym i na wiosnę dobrze jest zaplanować depilację laserową, jeśli na lato chcemy cieszyć się gładką skórą. Wynika to z faktu, że w pierwszym półroczu zabiegi trzeba powtarzać mniej więcej co miesiąc, a dopiero po kilku sesjach widoczne są pożądane efekty. Poza tym nie można laserem działać na opaloną skórą. Zabieg ten planujemy zatem odpowiednio wcześniej.

Podobnie, jak i walkę z nadpotliwością. Na tę przypadłość mamy do wyboru sporo aptecznych specyfików. Nie tylko tabletki, ale i różnego rodzaju kremy czy też dezodoranty. Bardziej radykalna metoda to wstrzykiwanie botoksu. Niezależnie jednak od wybranej metody potrzeba nieco czasu, by uzyskać pożądane efekty.

Ostatni rodzaj zabiegów wykonywanych przed latem to wszelkiego rodzaju peelingi, szczególnie chemiczne. Zarówno te, którymi potraktujemy naszą twarz, jak i te stosowane w obrębi dłoni, nóg, a także innych partii ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *