Dla kobiet,  Dzieci,  Kosmetyki

Pierwsza kąpiel w życiu? Z Emolium® od 1. dnia życia

od 1 dnia zycia_zestawWarszawa, 8 luty 2016Marka Emolium®, rynkowy lider w pielęgnacji emoliencyjnej[1], obchodzi właśnie dziesięciolecie swojego istnienia. To także 10–letnie doświadczenie w pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt. Od 1. dnia życia.

 

Skóra właściwa noworodków i niemowląt jest cieńsza. Komórki naskórka, zwłaszcza w zewnętrznej warstwie, leżą luźno, a przestrzenie między nimi są większe niż w skórze osób dorosłych. Jest to przyczyną m.in. nadmiernej utraty wody, dużo mniejsza jest również ochrona organizmu przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (detergenty, wysuszający wpływ wody, kurz, słońce, drobnoustroje, pocieranie). Dlatego aby uniknąć problemów pod postacią suchej i podrażnionej skóry, należy ją pielęgnować i odpowiednio postępować już od 1. dnia życia dziecka. Głównym celem pielęgnacji w tym okresie jest zapewnienie prawidłowych funkcji skóry poprzez ochronę bariery naskórkowej.

Spadek uwodnienia warstwy rogowej skóry, powoduje nasilenie jej przepuszczalności oraz zmniejszenie elastyczności. W konsekwencji obniża się jakość bariery naskórkowej i zwiększa podatność na działanie czynników zewnętrznych. Dochodzi do rozwoju podrażnienia, stanów zapalnych, infekcji, alergii i świądu. Suchy i podrapany naskórek stanowi wrota do wnikania mikroorganizmów, których obecność dodatkowo nasila destrukcję bariery i świąd. Właściwe natłuszczenie i nawilżenie naskórka, redukując suchość i świąd, zmniejsza odruch drapania, a przez to znacznie poprawia jakość życia dziecka” – mówi dr n. med. Adam J. Sybilski z Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii, WUM.

Linia Emolium oznaczona specjalną rekomendacją od 1. dnia życia to 6 preparatów do codziennej
i podstawowej pielęgnacji dziecka:

 • Emulsja do ciała
 • Krem
 • Emulsja do kąpieli
 • Oliwka do ciała z lipidami
 • Zmiękczający żel na ciemieniuchę
 • Krem ochronny przeciw odparzeniom

 

Linia jest najczęściej rekomendowana przez pediatrów, jako emolient do pielęgnacji skóry dzieci.[2] Została poddana badaniom aplikacyjnym i aparaturowym w niezależnych instytutach badawczych oraz badaniom klinicznym.

Podstawa pielęgnacji Emolium – Emulsja do ciała i Emulsja do kąpieli od 1. dnia życia działają wielopłaszczyznowo, dzięki czterem odpowiednio dobranym grupom składników. Są to:

 

 1. składniki uzupełniające lipidy, czyli oleje zapewniające skórze dziecka właściwą podaż NNKT (olej makadamia, masło shea, olej awokado, trójglicerydy kaprylowo-kaprynowe, olej canola),
 2. składniki głęboko nawilżające: hialuronian sodu i mocznik wraz z gliceryną,
 3. substancje okluzyjne zapewniające fizyczną barierę przed wnikaniem substancji drażniących oraz zmniejszenie TEWL,
 4. substancje kojące i łagodzące podrażnienia

 

Hypoalergiczne formuły preparatów zostały opracowane tak, aby zminimalizować ryzyko powstania reakcji alergicznej. Przeznaczone są również do bardzo wymagającej skóry skłonnej do alergii i atopowej.

 

Emolium® to aktywne emolienty, stworzone z myślą o pielęgnacji i ochronie skóry dzieci i dorosłych. Dostarczają skórze składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Rekomendowane są do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do alergii lub atopowej. Bogate formuły oparte na sprawdzonych składnikach działają kompleksowo i długotrwale zarówno na powierzchni jak i w głębi naskórka, chroniąc skórę dzieci i dorosłych. Emolium od lat cieszy się zaufaniem lekarzy dermatologów
i pediatrów, farmaceutów oraz konsumentów. Jest laureatem licznych nagród przyznawanych przez te środowiska.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Alicja JABŁOŃSKA – KRZYWY

PR Manager Dermocosmetics

TEL.: +48 22 280 82 45 – CELL.: +48 724 247 245

e-mail: alicja.krzywy@sanofi.com

 1. BONIFRATERSKA 17, 00-203 WARSZAWA, Poland

 

Informacje o Nepentes Pharma

Nepentes Pharma koncentruje się na budowaniu pozycji rynkowej marek dermokosmetycznych i pediatrycznych. Zajmuje drugą, pod względem wartości sprzedaży, pozycję na rynku dermokosmetycznym w Polsce. Kreuje sukces takich marek, jak Emolium – lider rynku emolientów oraz Iwostin dedykowany skórze wrażliwej, wymagającej m.in. naczynkowej, ze zmianami trądzikowymi czy przebarwieniami, a także międzynarodowych marek pediatrycznych m.in. Marimer, A-cerumen. Nepentes Pharma jest częścią Grupy Sanofi w Polsce. Więcej informacji na www.nepentes.pl.

 

Informacje o Sanofi

Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi rozwija pozycję lidera w siedmiu głównych obszarach terapeutycznych: rozwiązania dla cukrzyków, szczepionki dla ludzi, innowacyjne leki, środki ochrony zdrowia, rynki wschodzące, zdrowie zwierząt oraz nowa spółka Genzyme. Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY).

Do Grupy Sanofi w Polsce należą: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. – producent leków innowacyjnych i OTC (bez recepty), Sanofi Pasteur, największy na świecie producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes Pharma, uznana spółka działająca w branży dermokosmetycznej, Genzyme, producent leków stosowanych w chorobach rzadkich oraz Merial, światowy lider w branży weterynaryjnej. Jedna z 112 fabryk Grupy Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Grupa zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych.

Więcej informacji na: www.sanofi.pl;

[1] IMS Pharma Scope, MAT 09.2015, CHC 3class – 06P1 Skin Protector&Emollients. SalesValue/ Sales Units 2015, IMS Health and its affiliates. All rights reserved.

[2] Badanie Segmenter – Postrzeganie preparatów OTC stosowanych w leczeniu skóry bardzo suchej lub atopowej u dzieci, 2014 r. Badani pediatrzy z miast wojewódzkich. Dotyczy całej marki Emolium.

Jeden Komentarz

 • Mini

  Ten Emolium jest bardzo fajny, lekarka nam zaleciła, bo dziecko miało małą skazę białkową i zaczerwienienia na łokciach i kolanach. Polecam pytać w aptekach o zestawy promocyjne – wychodzą taniej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *