Dla kobiet,  Kosmetyki,  Medycyna estetyczna,  Poradniki,  Zdrowie i Uroda

Polki chcą mieć zgrabne nogi

orange-peelJak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na grupie kilkuset Polek w wieku od dwudziestu do sześćdziesięciu lat, tą częścią ciała, której wyglądem najbardziej się przejmujemy, są nogi.

Zaraz na kolejnych miejscach plasowała się twarz, biust oraz dłonie, jednak to właśnie na nogi uwagę zwróciło ponad 65% ankietowanych. Według specjalistów wyniki takie nie są zaskakujące. Nogi od dawna są uważane za jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Kobiety od wielu lat stosują liczne sztuczki i fortele, by ich nogi wydały się dłuższe czy bardziej zgrabne. W tym celu panie wybierają buty na wysokich obcasach czy spódnice oraz spodnie o odpowiednim kroju, który jest w stanie zatuszować zbyt grube uda lub zakryć cellulit, jaki się na nich pojawia.

Zgodnie z wynikami wspomnianych badań Polski właśnie pielęgnacji nóg poświęcają też najwięcej czasu. Co druga ankietowana deklaruje, iż regularnie zgłasza się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego na zabieg połączony z peelingiem stup oraz malowaniem paznokci u stóp. Na tym jednak się nie kończy. Polki coraz chętniej szukają skutecznych sposobów, dzięki którym będzie możliwe pozbycie się cellulitu, potocznie zwanego pomarańczową skórką, właśnie z ud. Redukcja cellulitu jest możliwa dzięki stosowaniu zasad, o których mówią lekarze. Wśród nich wymienić warto picie odpowiedniej ilości wody, codzienną porcję ruchu, dietę bogatą w warzywa i owoce czy naprzemienne masaże ciepłą i zimną wodą. Oprócz tego kobiety decydują się także na zakup specjalistycznych kosmetyków, które pomagają zwalczyć pomarańczową skórkę oraz zapisują się na masaże i inne zabiegi redukujące cellulit. O skuteczności tych wszystkich sposobów mówią same zainteresowane. Kobiety podkreślają, że na efekty starań nie trzeba długo czekać, pod warunkiem, iż wszystkie wymienione metody stosowane są równocześnie i regularnie.

Wiele kobiet wspomina też o tym, iż boryka się z problemem za grubych ud. W tym przypadku pomóc może profesjonalna redukcja tkanki tłuszczowej Karków, którą oferują najlepsze salony kosmetyczne, np. Dermique. Zabieg najczęściej ma formę masażu i powinien być wykonywany regularnie przynajmniej kilka razy. Oprócz tego, co podkreślają specjaliści, chcąc usunąć zbędną tkankę tłuszczową z ud, warto stosować odpowiednia dietę, bogatą w węglowodany złożone, warzywa i owoce, pić dużo wody a także czynnie uprawiać takie dyscypliny sportu, jak na przykład bieganie, jazda na rowerze, pływanie, taniec lub nordic walking. Profesjonaliści podkreślają, że kluczowa dla zyskania naprawdę pięknych i zgrabnych nóg jest zmiana codziennych nawyków na zdrowsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *