Poradniki

Jak poradzić sobie z suchością oczu w klimatyzowanym biurze?

girl-1064659_1920Klimatyzacja w upalne dni jest prawdziwym wybawieniem, jednak wiążą się z nią pewne minusy. Jednym z nich jest silne wysuszenie gałki ocznej, które objawia się pieczeniem, bólem oczu oraz łzawieniem. Jest to przypadłość szczególnie uciążliwa dla pracowników biurowych, którzy spędzają wiele godzin przed ekranem komputera. Jak poradzić sobie z suchością oczu w czasie pracy?

 

Problemy z oczami utrudniają koncentrację

 

Jakiekolwiek problemy ze wzrokiem sprawiają, że pracuje się mniej wydajnie, a skoncentrowanie uwagi jest trudniejsze niż zazwyczaj. Wysuszone oczy bolą, są podrażnione i zaczerwienione, przez co skupiamy się na dyskomforcie, zamiast na wykonywanych obowiązkach. Aby uniknąć problemów z przesuszeniem oczu w klimatyzowanym biurze, można stosować krople do oczu. Ich używanie pozwoli ochronić tkanki na powierzchni gałki ocznej, co zapobiegnie podrażnieniom oczu. Ponadto krople przyspieszą regenerację powierzchni oka i nawilżą ją. Jednym z preparatów polecanych pracownikom biurowym jest Thealoz, który może być stosowany również w czasie leczenia okulistycznego i u osób noszących soczewki kontaktowe.

 

Jak wybrać krople do oczu?

 

Wybierając krople do oczu, powinno się zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim powinny mieć przebadany, bezpieczny skład bez dodatku konserwantów i fosforanów. Dobrze jest przyjrzeć się również opakowaniu preparatu – powinno być wygodne w użytkowaniu. Aplikacja musi być łatwa, gdyż w pracy nie zawsze ma się możliwość wyjścia do toalety i używania kropel przed lustrem. Co więcej, buteleczka powinna posiadać solidne zamknięcie, które uniemożliwi wylewanie się kropel na przykład w czasie noszenia ich w torebce.

 

Krople do oczu warto kupować w aptece. Takie rozwiązanie daje pewność, że wybrany preparat będzie prawidłowo przechowywany – bez ekspozycji na słońce i w odpowiedniej temperaturze. Krople przechowywane nieprawidłowo mogą stracić swoje właściwości nawilżające i ochronne, przez co ich używanie nie przyniesie oczekiwanych efektów.

 

Dbaj o oczy!

 

Jeżeli chce się zmniejszyć dolegliwości ze strony oczu w czasie pracy w biurze, powinno się dbać o oczy również po pracy. Powinno się pamiętać o dobrym oświetleniu podczas czytania lub spędzania czasu przed ekranem laptopa, a także o piciu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Zbyt słabe światło zmusza oczy do nadmiernego wysiłku, a odwodnienie organizmu sprawia, że gałka oczna szybciej staje się wysuszona, co powoduje jej podrażnienia.

 

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *