Zdrowie i Uroda

Jak poradzić sobie ze świeżą blizną?

uroda-makijaz-ustaDługość i skuteczność gojenia się blizny zależy od jej pielęgnacji i szybkości podjęcia odpowiednich kroków w celu jej zabezpieczenia i stworzenia odpowiedniego środowiska do regeneracji skóry. Już pierwsze godziny po zranieniu są ważne, a kolejne dni i tygodnie, kiedy blizna jest jeszcze świeża, decydują o tym, czy będzie ona w przyszłości widoczna, czy też całkowicie się zagoi.

Blizna tak naprawdę potrzebuje zadbania o właściwe dla niej środowisko oraz ochrony przed wpływem czynników zewnętrznych. W takich warunkach możliwe jest uruchomienie naturalnych mechanizmów naprawczych, które są wspierane przez konkretne substancje obecne w preparatach na blizny.

Najlepsze środowisko dla blizny

Blizna musi oddychać, a także mieć zapewniony odpowiedni stopień wilgotności. Nie powinno się dopuszczać do jej wysuszania, co jest jednym z najczęściej popełnianych błędów przez pacjentów. Skóra w tym miejscu powinna być regularnie nawilżana. Przeznaczone są do tego odpowiednie środki na blizny, wśród których są niestety takie, które pozostawiają na powierzchni skóry nieestetyczny błyszczący ślad. Inaczej jest w przypadku silikonowych produktów na blizny Sutricon, który polecany jest także do stosowania na skórę twarzy, ponieważ pozostawia matowe wykończenie.

Ważne jest także, aby umożliwić skórze wymianę powietrza z otoczeniem. Skuteczną metodą przyśpieszenia gojenia się świeżych blizn jest stosowanie silikonowych plastrów Sutricon, które chronią miejsce występowania blizny i jednocześnie pozwalają jej oddychać.

Ochrona blizny

Blizna powinna mieć zapewnioną właściwą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Szczególnie świeża nie może być podrażniana oraz nie należy narażać jej na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Każdy niewielkie otarcie może pogłębić problem i spowolnić proces gojenia. Portal wszystkoobliznach.pl zwraca szczególną uwagę na to, w jaki sposób pielęgnować i chronić blizny, aby ich gojenie było szybkie, skuteczne i w możliwie największym stopniu pozbawione dyskomfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *