Kampanie społeczne

Posłuchaj serca i podaruj 1% na dom dla opuszczonych dzieci

sos_1_procent_grafika

Ruszyła kampania zachęcająca do przekazywania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na zapewnienie opieki opuszczonym dzieciom oraz na sfinansowanie specjalnych potrzeb medycznych i edukacyjnych. Akcja potrwa do końca kwietnia 2016 r.

 

Pod naszą opiekę trafiają dzieci opuszczone, zazwyczaj niosące bagaż bolesnych doświadczeń. W Wioskach SOS odnajdują kochający dom, troskę i bezwarunkowe wsparcie. To dzięki pracy Rodziców SOS odzyskują zaufanie do świata, powoli leczą rany, otwierają swoje serca. Obecnie nasza pomoc trafia do 1500 najmłodszych w całej Polsce. Naszym celem jest zapewnienie im szczęśliwego dzieciństwa i przygotowanie ich do samodzielnego życia. Aby nas w tym wesprzeć wystarczy przekazać 1% podatku na rzecz naszych podopiecznych w najbliższym rozliczeniu PIT – mówi Katarzyna Olszewska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Kampania, realizowana pod hasłem „Posłuchaj serca i podaruj 1% na dom dla opuszczonych dzieci” obejmować będzie prasę, internet a także nośniki reklamowe w komunikacji miejskiej. W ramach akcji promocyjnej uruchomiona została dedykowana strona www.dziecisos.org, na której można pobrać bezpłatny program PIT 2015 lub wypełnić zeznanie podatkowe online. W planowaniu i pozyskiwaniu mediów Stowarzyszenie po raz kolejny wsparł dom mediowy Mediavest. Kreacja wykorzystana w kampanii została przygotowana wewnętrznie, a inspiracją dla niej była historia Zuzi, która trafiła pod opiekę Stowarzyszenia trzy lata temu.

Zuzia dołączyła do zastępczej Rodziny SOS gdy miała pięć lat. Była wtedy potwornie wychudzona i przestraszona. Pierwsze lata życia spędziła w domu, w którym największe znaczenie miał alkohol. Jej rodzice często byli agresywni, więc dziewczynka żyła w ciągłym zagrożeniu. Któregoś dnia alkoholowa awantura rodziców skończyła się interwencją policji. Zuzia z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala, a następnie do pogotowia opiekuńczego. Po postanowieniu sądu rodzinnego zamieszkała w SOS Wiosce Dziecięcej. Dopiero po kilku miesiącach w Wiosce SOS zaczęła się uśmiechać i otwierać swoje serce.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce już od ponad 30 lat opiekuje się dziećmi w Polsce. W tym czasie powstały cztery Wioski SOS, w których schronienie, dom i rodzinę znaleźli najbardziej potrzebujący najmłodsi z całego kraju. Dzięki funduszom pozyskanym w akcji 1% Stowarzyszenie będzie mogło pokryć koszty utrzymania, edukacji i specjalistycznej opieki medycznej podopiecznych. Kampanię ,,Posłuchaj serca i podaruj 1% na dom dla opuszczonych dzieci” bardzo aktywnie wspiera Partner Strategiczny Kaufland Polska publikując informację o kampanii w swojej gazecie dla klientów nakładem ponad 5 milionów/ tydz. oraz poprzez komunikację wewnętrzną. Kaufland w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu zachęca do niesienia pomocy osieroconym dzieciom SOS poprzez przekazanie 1% podatku nie tylko swoich klientów w całej Polsce, ale także swoich pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *