Poradniki

Postępowanie zabiegowe i farmakologiczne w zaburzeniach erekcji.

postepowanie-zabiegowe-i-farmakologiczne-w-zaburzeniach-erekcjiZaburzenia erekcji to złożony problem, którego konsekwencje uniemożliwiają prowadzenie satysfakcjonującego życia seksualnego, utrudniają relacje w związku i obniżają samopoczucie mężczyzny, często zaburzając pozostałe sfery życia. Utrzymujące się problemy z osiągnięciem wzwodu wymagają podjęcia odpowiedniego leczenia o charakterze farmakologicznym lub zabiegowym.

Leczenie erekcji – najpopularniejsze metody

Leczenie erekcji jest procesem złożonym i długotrwałym. Kluczową rolę w jego skuteczności odkrywają prawidłowa diagnoza i ustalenie przyczyny odpowiedzialnej za występowanie zaburzeń. Dobór metody leczenia problemów z erekcją powinien być uzależniony od rodzaju czynników je wywołujących. Do metod najczęściej wykorzystywanych zalicza się zarówno farmakologię, jak i leczenie zabiegowe.

W przypadku farmakologii zaleca się kolejno stosowanie takich preparatów jak: sildenafil, tadalafil, wardenafil , alprostadil i papaweryna. Każdy z nich należy zażywać pod ścisłą kontrolą lekarską, ponieważ przyjmowanie ich może wywoływać efekty uboczne. Nie zawsze jednak leczenie farmakologiczne pozwala zwalczyć zanurzenia erekcji. Zdarza się, że konieczne okazuje się być przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Dotyczy to sytuacji, w których zaburzenia wzwodu są wynikiem przebytych urazów, chorób lub wad genetycznych, a także sytuacji, w których pomimo zastosowania leczenia farmakologicznego problemy z erekcją wciąż się utrzymują.

Zabiegi mogą mieć charakter naprawczy lub rekonstrukcyjny. Zabiegi naprawcze mają na celu przywrócenie prawidłowego ukrwienia prącia poprzez udrożnienie tętnic doprowadzających krew do członka. W zabiegach rekonstrukcyjnych wykorzystuje się protezy prącia (półsztywne lub napełniane), które wszczepiane są pod skórę pacjenta. W leczeniu zaburzeń erekcji wykorzystuje się też zabiegi próżniowe, przeprowadzane przy użyciu specjalnych urządzeń, w których umieszcza się prącie, a następnie tworzy wokół niego próżnię mającą na celu usprawnienie przepływu krwi przez naczynia krwionośne członka.

O innych metodach leczenia przeczytasz tutaj >> 

  

1. Cichoń W. Grabski B. Zaburzenia erekcji – leczenie farmakologiczne i operacyjne. https://seksuologia.mp.pl/leczenie/104119,zaburzenia-erekcji-leczenie-farmakologiczne-i-operacyjne. Data dostępu: 16.09.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *