Dla kobiet

Powiększanie ust – fakty i mity

powiekszanie ust, fakty i mityPowiększanie ust jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej, ale wciąż budzi wiele emocji. Przede wszystkim z powodu tego, że jest to zabieg wykonywany w gabinecie lekarskim, a to wiąże się z pytaniami o możliwe skutki uboczne… Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i ujawnić zarówno fakty, jak i mity dotyczące modelowania ust.

Fakty dotyczące powiększania ust

  • Modelowanie ust jest zabiegiem medycznym i wiąże się z możliwymi

  • skutkami ubocznymi

Właśnie dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem spotkać się z lekarzem wykonującym powiększenie ust i wypytać go o wszystkie możliwe konsekwencje.

  • Nie ma możliwości, aby sprawdzić końcowy efekt

Prawdą jest również to, że nie mamy możliwości wizualizacji efektu końcowego. Wszystko zależy od ilości podanego preparatu, więc warto ustalić swoje oczekiwania przed zabiegiem (rozmiar ust, kształt, kąciki, wypukłość) i omówić je z lekarzem. Zadaniem lekarza prowadzącego jest doradzenie nam co jest możliwe w naszym wypadku.

  • Wybór gabinetu wykonującego modelowanie ust jest bardzo ważny

Tak naprawdę jedna z ważniejszych spraw jest lekarz, który będzie wykonywać nam zabieg oraz klinika, do której trafimy. Najlepiej najpierw zorientować się na temat opinii. Sprawdzić czy klientki wychodzą zadowolone z zabiegów. Najważniejsze jest doświadczenie lekarza.

Mity dotyczące powiększania ust

  • Zabieg modelowania ust zawsze boli

Nie prawda – wszystko zależy od danego pacjenta i jego tolerancji na ból. Może się okazać, że igła wcale nas nie przeraża, a wtedy i mniej nas boli cała procedura, a może być tak, że panicznie boimy się zabiegu. Tylko nawet wtedy zastosowane znieczulenie (maść Emla, znieczulenie stomatologiczne) najprawdopodobniej spowoduje naszą nieświadomość odnośnie bólu.

  • Modelowanie ust zawsze powoduje efekt sztuczność

Również ten mit należy obalić, ponieważ wszystko zależy od specjalisty, do którego trafimy. Warto właśnie między innymi, dlatego skupić się na wyborze odpowiedniej kliniki. Jeśli ilość zastosowanego preparatu nie będzie za duża efekt będzie naturalny.

  • Efekt zabiegu jest na zawsze

Kolejny fałsz. Efekt końcowy jest do 2 lat. Jeśli więc nie spodoba nam się nasz wygląd spokojnie możemy odczekać ten czas lub w ostateczności poddać się zabiegowi usunięcia nadmiaru żelu.

Medycyna estetyczna Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *