Poradniki

Przegląd artykułów ortopedycznych wspomagających chodzenie

Zdrowie jest bezcenną rzeczą o którą należy dbać starannie, najlepiej każdego dnia. Zdrowa dieta, ruch, dobre nawyki, brak nałogów pozwolą na długie życie w pełnej sprawności.

Niestety, są przypadki, kiedy dzieci od urodzenia cierpią na brak pełnego zdrowia lub sprawności w poruszaniu się lub dorosłe osoby tracą sprawność na skutek chorób, postępującej niedołężności lub wypadków.

Buty, gorsety, ortezy

W przypadku, kiedy samodzielne poruszanie się jest poważnie utrudnione lub wręcz niemożliwe, pacjenci udają się po pomoc do lekarza ortopedy. Dostają ją w postaci leczenia, tabletek, zabiegów, maści oraz zaleceń  kupna niezbędnych akcesoriów ortopedycznych, które usprawnią, poprawią komfort życia bądź umożliwią chodzenie. Buty ortopedyczne są zapisywanie głównie małym dzieciom. Jest to obuwie wykonane najczęściej z wysokiej jakości skóry bądź innego, przyjaznego materiału. Jego cechą charakterystyczną jest dobre wyprofilowanie, zgodne z wygięciem stópki. Buciki ortopedyczne korygują wady stóp, zapobiegają ich pogłębianiu oraz pomagają najmłodszym utrzymywać prawidłową postawę ciała. Dla osób dorosłych i dla dzieci świetnym rozwiązaniem na problemy ze stopami są wkładki ortopedyczne. Wykonane ze skóry lub silikonu, który zapobiega ślizganiu się stopy w bucie, pomagają walczyć z płaskostopiem, koślawością, szpotawością lub haluksami. Wkładki świetnie amortyzują stopę i zapewniają komfort nawet w czasie długiego marszu lub stania w pracy. Niezbędną pomocą ortopedyczną dla osób z problemami z kręgosłupem są gorsety ortopedyczne. Jest to przyrząd ortopedyczny stabilizujący według potrzeb część piersiową lub krzyżowo-lędźwiową kręgosłupa. Dobrze jest zastosować gorset, gdy pacjentowi dokuczają zmiany zwyrodnieniowe, bóle lub bóle pourazowe. Kolejną, dużą grupą akcesoriów ortopedycznych są ortezy. Zawierają się w niej ortezy na kolana, kostki, stopy, ręce oraz tułów. Stabilizatory wykonane z wygodnego, oddychającego materiału pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę i stabilizację stawu, kolanowego, pozytywnie wpływają na szybkość leczenia urazu. Stabilizator stawu skokowego jest niezbędny dla osób, które np. doznały urazu, takiego jak skręcenia kostki. Stabilizator nadgarstka pomaga w leczeniu zmian zwyrodnieniowych nadgarstka i urazach. Stabilizator barku zaś unieruchamia i stabilizuje kończynę w przypadku złamań, przeciążeń lub paraliżu. Kołnierz ortopedyczny zaś będzie niezbędną pomocą do stabilizacji kręgosłupa szyjnego, a popularny pajączek pomoże dzieciom i dorosłym pilnować prawidłowej postawy ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *