Zdrowie i Uroda

Przeszczep włosów – czego się spodziewać

Na łysienie wiele osób nie jest gotowych i nie trzeba wstydzić się tego, że chcemy zachować młody, atrakcyjny wygląd jak najdłużej. A dla wielu ma to związek właśnie z bujną fryzurą.

Jeżeli więc należysz do tych osób, którym trudno pogodzić się z utratą włosów, to zapewne szukasz rozważania problemu łysienia. Powiedzmy sobie zresztą, że na skutek zaburzeń hormonalnych, chorób, urazów skóry głowy czy innych jeszcze problemów łysienie dotyczyć może nie tylko mężczyzn, ale i kobiety.

Wtedy oczywiście potrzeba odwrócenia tego procesu jest bardzo silna, a niezrozumienie otoczenia i spadek samooceny to całkiem poważne problemu, które odbijają się na całokształcie jakości życia.

Nie zawsze szampony, toniki i inne preparaty przyniosą skutek. Wtedy rozwiązaniem może być przeszczep włosów. Nie jest to sprawa tania, za to skuteczna i jednorazowa.

Pozwala cieszyć się własnymi, naturalnymi włosami, które rosną normalnie zachowując swoją gęstość. Na wykonanie przeszczepu decydują się osoby, które wyłysiały przedwcześnie, nierównomiernie, co wygląda niezbyt estetycznie, lub nie mogą i nie mają ochoty oswoić się ze zmianami, jakie niesie czas – po co je znosić z pokorą, skoro dostępne są dzisiaj sposoby, aby je odwrócić?

Przeszczep włosów wykonywany jest z własnej skóry pacjenta z mieszkami włosowymi. Wycinki pobierane są z tylnej części głowy, rozdzielane na mniejsze fragmenty z wysepkami mieszków włosowych i wszczepiane na obszary, gdzie chcemy brakujące owłosienie uzupełnić.

Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu możemy więc mieć pewność, że przeszczepione włosy nie tylko będą wyglądały identycznie jak reszta, ale i układały się w naturalnym kierunku (osoby dokonujące operacji powinny wziąć to pod uwagę), minimalne jest też ryzyko odrzutu.

Jak przy każdym zabiegu chirurgicznym musimy liczyć się z podrażnieniem, pieczeniem i opuchlizną tuż po przeprowadzeniu przeszczepu. Opracowywanie coraz bardziej nowoczesnych i mniej inwazyjnych metod zmniejsza ryzyko powstawania blizn i skraca czas rekonwalescencji.

Pamiętajmy jednak, że kiedy zgłosimy się do kliniki na przeszczep włosów, zostanie przeprowadzony dokładny wywiad dotyczący naszego stanu zdrowia i zostaniemy skierowani na badania, aby wykluczyć przeciwwskazania i uniknąć niepożądanych skutków.

Publikacja przygotowana, we współpracy z https://medmix.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *