Dla kobiet,  Medycyna estetyczna,  Zdrowie i Uroda

Przygotuj ciało na lato – zdecyduj się na zabieg w Tajskim Spa

tajskie-spa-nowy-swiatPrzygotowanie ciała do lata to żmudna praca wymagająca systematyczności i samodyscypliny. Zrzucenie zbędnych kilogramów, likwidacja cellulitu oraz ujędrnienie skóry są koniecznością. Jak sprawić, by efekt prac nad sobą przyniósł oczekiwane rezultaty?

Masaże tajskie – zastrzyk zdrowia na co dzień

Wiosna to dobry czas na przygotowanie ciała na nadchodzący letni sezon. W tym okresie wiele osób wciela w życie programy redukujące masę ciała, decyduje się na wzmożoną aktywność fizyczną oraz zabiegi i masaże. Chcąc uzyskać zadowalające i długotrwałe efekty, dobrze jest skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów w zakresie odnowy biologicznej.

Dobroczynnie działającymi na zdrowie zabiegami są masaże, w tym masaże tajskie. To rytuały znane od przeszło 2500 lat, będące połączeniem najskuteczniejszych technik masażu chińskiego, japońskiego, ajurwedy oraz jogi.

Masaż tajski w obecnej formie powstał dzięki przenikaniu się kultur azjatyckich ze zwyczajami tych krajów. Dopracowany przez lata i udoskonalony, masaż tajski w dzisiejszej odsłonie doskonale pomaga w utrzymaniu harmonii duszy i ciała oraz w rozluźnieniu i odprężeniu organizmu. Dodatkowo działa regenerująco i ujędrniająco na skórę ciała osób poddających się jego właściwościom.

Masaż tajski wykorzystuje rytmiczny nacisk łokciem, kciukiem, dłonią bądź stopą na poszczególne, wybrane części ciała, dzięki czemu osoba masowana odczuwa ulgę w bólu, odprężenie i relaksację organizmu. Podczas rytuału zarówno dusza, jak i ciało są dogłębnie rozluźnione.

Zabiegi tajskie nie tylko odprężają ciało – ich zadaniem jest także jego naciągnięcie oraz dostarczenie mu niezbędnej do aktywnego życia energii. To doskonała droga do uzyskania pięknej sylwetki na co dzień.

Decydując się na tego typu zabiegi, Klienci dążący do perfekcyjnego wyglądu ciała w lecie otrzymują silne wsparcie w procesie zmierzającym do tego celu. Ich sylwetka nabierze zdrowego wyglądu, a skóra zostanie zregenerowana i dogłębnie odżywiona.

Ponadto zabiegi tajskie pomagają w niwelacji i uśmierzaniu bólu, co wpływa na doskonałą kondycję fizyczną i psychiczną osób poddających się ich działaniu. Likwidują bóle ścięgien, mięśni i stawów. Usuwają powstałe przykurcze i likwidują napięcia. Co więcej – działają odstresowująco na cały organizm, który dzięki nim jest gotowy do walki o piękną, zdrową sylwetkę.

Zadbaj o siebie – zdecyduj się na zabieg

Wzmożona aktywność fizyczna, zwłaszcza po zimowej stagnacji, choć z jednej strony redukuje masę ciała i w efekcie doprowadza do zdrowo wyglądającej sylwetki, to na poszczególnych etapach ćwiczeń prowadzi do zakwaszenia mięśni i zmęczenia organizmu.

Istnieją jednak sposoby, które pomagają w redukcji napięć mięśniowych oraz rozluźniają zmęczone ciało. Jednym z takich zabiegów jest tajski masaż sportowy. Stanowi on połączenie siły masażu tradycyjnego z relaksem typowym dla zabiegów z wykorzystaniem olejków. Posiada właściwości rozluźniające, dlatego jest polecany zwłaszcza osobom uprawiającym sport w każdej odmianie – zarówno rekreacyjnie, jak i wyczynowo.

Ten rodzaj masażu tajskiego pomaga rozluźnić mięśnie i zlikwidować powstałe przykurcze. Rozciąga ścięgna i usuwa zakwasy. Ponadto skutecznie likwiduje wszelkie bóle, które są spowodowane intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi. Jednocześnie masaż tajski sportowy wpływa na regenerację organizmu, a stosowane w nim olejki i aromatyczne, pięknie pachnące balsamy odnawiają naskórek oraz rozluźniają ciało i wszystkie zmęczone treningiem mięśnie.

Zabieg ten nie tylko przyspiesza przemianę materii, jego zadaniem jest także przygotowanie organizmu do aktywności fizycznej i treningu sportowego.

Tego typu zabiegi na ciało, wykonywane przez wysoko wykwalifikowane masażystki z Tajlandii, oferują na przykład warszawskie salony Tajskiego Spa, http://www.tajskiespa.pl/. Tu pod okiem specjalistek od masażu tajskiego można doskonale przygotować ciało na zbliżające się lato. Wysmuklić, ujędrnić i w pełni zregenerować skórę po zimie. Wszystko w unikalnej, orientalnej atmosferze nasyconej przyjemnymi, wonnymi aromatami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *