Artykuły

Regularne badania lekarskie – sposobem na długie i szczęśliwe życie!

Światowej sławy specjaliści do spraw zdrowia, apelują by każdy z nas co najmniej dwa razy do roku uczęszczał na tzw. podstawowe badania kontrolne.

Cytologia, mammografia, morfologia krwi, kolonoskopia – celem wykonania wszystkich tych badań wczesne wykrycie możliwych nieprawidłowości zachodzących w organizmie.
Są one zaliczane do grupy badań ratujących życie i jak się okazuje nie bez powodu. Ostatnio przeprowadzone badania udowodniły, że osoby, które regularnie poddają się badaniom lekarskim żyją zdecydowanie dłużej, niż pacjenci odwiedzający przychodnię raz na kilka lat.

Czasami pomimo dobrych chęci wizyta u specjalisty jest niemożliwa. Dlaczego? Głównym czynnikiem, który działa na pacjentów zniechęcająco to długi czas oczekiwania na konsultację lekarską. Pacjenci muszą czekać w kolejkach nawet kilka lat, a w skrajnych przypadkach, do spotkania z lekarzem nie dochodzi wcale.

Długie kolejki do specjalistów!

Niestety jak wszyscy wiedzą, w naszym kraju dostęp do lekarzy specjalistów bardzo często jest ograniczony. Na wizytę u onkologa czekać niekiedy trzeba nawet i kilka miesięcy, a jak wiadomo w tym wypadku czas odgrywa niezwykle istotną rolę. Im dłużej zwlekamy z podjęciem leczenia, tym bardziej zmniejszają się nasze szanse na całkowite wyzdrowienie. Co należy robić, żeby do takich sytuacji nie doszło? Najprostszym rozwiązaniem jest wcześniejsze wykupienie opieki zdrowotnej np. w renomowanej i zaufanej firmie SIGNAL IDUNA. Usługi tego typu cieszą się coraz większą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, bowiem klienci są pacjentami, którzy mogą liczyć na specjalistyczną pomoc lekarską w dowolnym momencie – bez długiego oczekiwania na wizytę.

Pamiętaj, że czasami z pozoru niegroźne schorzenie może być początkiem poważnej choroby. Nie lekceważ sygnałów jakie daje Twój organizm, czy prędzej udaj się na konsultację lekarską i ciesz się zdrowym życiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *