Medycyna estetyczna,  Poradniki,  Zdrowie i Uroda

Stomatologia estetyczna krokiem do pewności siebie

doctor-563429_1920Relacje międzyludzkie sprawiają Ci trudność? Jadąc autobusem wolisz patrzeć w okno niż uśmiechnąć się do spoglądającego na Ciebie bruneta? Twoje życie towarzyskie nie musi tak wyglądać. Jest na to rada, która sprawdza się zawsze! Pewność siebie – to Twój klucz do sukcesu zarówno osobistego, jak i zawodowego. Tylko jak ją zdobyć? Przecież nie tak łatwo pozbyć się kompleksów. Jednak już teraz możesz w prosty sposób zapomnieć o niektórych z nich i szybko podnieść swoją samoocenę. Taką szansę daje stomatologia estetyczna. Nie myśl, że to trywialne, szereg ankiet i badań przeprowadzonych na „płci brzydkiej” wykazał, że mężczyźni najpierw zwracają uwagę na oczy, by następnie szybko przejść do oceny ust i uśmiechu potencjalnej partnerki. Nie bez powodu też częściej zwracamy uwagę na ludzi uśmiechniętych i chętniej wchodzimy z nimi w interakcje. Czas przestać kryć uśmiech za szalikami i włosami, to Twoja karta przetargowa do lepszych relacji społecznych.

Jak leczyć?

Stomatologia estetyczna nie jest wcale nowym tematem. W XXI wieku, gdy dzień zaczyna się od kawy, a co druga osoba na ulicy pali papierosy, narażamy nasze zęby na poważne oszpecenie. Naturalne wykrzywienie zębów czy próchnica to tylko jedne z problemów, z którymi borykają się osoby zawstydzone swoim uśmiechem. Ocenie podlegają wszyscy, również mieszkańcy małych miejscowości, którzy coraz częściej przyjeżdżają na zabiegi do dużych miast, takich jak Łódź czy stolica, w poszukiwaniu specjalistów. Najczęstszym zabiegiem wykonywanym w ramach stomatologii estetycznej jest usuwanie kamienia nazębnego i wybielanie zębów. „Obecnie stomatologia estetyczna przeżywa swój rozkwit, coraz więcej osób marzy o pięknym uśmiechu. W naszej klinice często gościmy również przyszłe panny młode, które w ramach przygotowania do ślubu decydują się na poprawę swojego wyglądu. To zrozumiałe, że każda z nich chce w tym wyjątkowym dniu wyglądać możliwie jak najlepiej. Najpopularniejsza jest oczywiście poprawa koloru zębów, jednak są również pacjentki, które myślą o tym dniu dużo wcześniej i decydują się na dłuższe leczenie – na przykład za pomocą aparatu ortodontycznego.” – mówi doktor Maria Kostusiak, specjalistka z kliniki dentystycznej Stomatologia na Księżym Młynie (Łódź). Innymi zabiegami mającymi zagwarantować nam „hollywoodzki uśmiech” są porcelanowe nakładki – licówki i koronki ceramiczne. Takie uzupełnienia mogą całkowicie zmienić kolor i kształt zębów, a tym samym wpłyną na całościowy odbiór twarzy. Również kilkuletnie noszenie stałych aparatów ortodontycznych przestało odstraszać kobiety. Zaczęły one bowiem traktować to jako dalekosiężną inwestycję w siebie. Ponadto stomatologia estetyczna oferuje obecnie także jednoroczne leczenie (zatem dużo krótsze niż wcześniej) oraz niemal niezauważalne modele klamerek. Jeśli jednak pacjentka jest odważna i lubi zmiany, może co jakiś czas zmieniać kolor gumek w aparacie.

Co możesz zrobić?

Oczywiście zapobiegać – najprostszą i najskuteczniejszą metodą, czyli dokładną higieną jamy ustnej. Do jej elementów należy mycie zębów po każdym posiłku, używanie nici dentystycznej oraz płukanie ust po spożyciu napojów powodujących przebarwienia, takich jak kawa, herbata, wino. Uśmiechając się bez obaw na pewno przyciągniesz do siebie ludzi, być może wśród nich znajdzie się również wymarzony mężczyzna. Przede wszystkim jednak, poczujesz się lepiej sama ze sobą. A jak wiadomo – jeśli czujesz się atrakcyjna dla siebie – inni też to zauważą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *