Poradniki

Szukasz chirurga onkologa? Zobacz, gdzie możesz umówić się na wizytę

Każdy z nas ma w rodzinie kogoś, kto chorował na nowotwór i być może na niego zmarł. Na szczęście, coraz skuteczniejsze metody leczenia i wczesna profilaktyka sprawiają, że wiele przypadków zachorowania na raka kończy się powrotem pacjenta do zdrowia. Czasami jednak konieczne jest wycięcie tkanki dotkniętej nowotworem. W takich sytuacjach niezbędna jest konsultacja u chirurga onkologa. Zobacz, jak możesz umówić się na wizytę.

Nowotwór – plaga XXI wieku

Choroby nowotworowe to jedna z najpoważniejszych obecnie spotykanych przypadłości. Co gorsza, w niektórych wypadkach śmiertelnych. Wywołuje ogromny lęk u wielu osób. Dla niektórych już samo słowo „rak” oznacza wyrok. Tymczasem rak to tak naprawdę tylko mutacja i namnażanie się komórek w organizmie. Dobra informacja jest taka, że bardzo wiele nowotworów wcześnie wykrytych jest dziś w pełni uleczalnych. Istotna jest jednak trafnie postawiona diagnoza i poddanie się leczeniu. Dlatego tak wielkie znaczenie ma profilaktyka i regularne badania. Umówić się na wizytę ze specjalistą można, korzystając ze strony internetowej Specjalistycznego Centrum Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej chirurgia-onkologia.com.pl.

Chirurgia onkologiczna – pomoc pacjentom, których dotknął nowotwór

Specjalistyczne konsultacje w zakresie chirurgii onkologicznej, przeprowadzone w sprawdzonym ośrodku, mogą sprawić, że mniej boimy się o swoją przyszłość, a konieczność wycięcia guza traktujemy jako zabieg ratujący nasze zdrowie i życie, przez które – wraz ze wsparciem lekarza – przebrniemy. Chirurgia onkologiczna to taka dziedzina medycyny, która całą swoją uwagę skupia na leczeniu konkretnego typu nowotworu. Pamiętajmy, że komórki rakowe mogą zaatakować różne narządy i miejsca naszego ciała, między innymi żołądek, wątrobę, jelito grube czy skórę. Każda z tych przypadłości powinna być w odpowiedni sposób zdiagnozowana i poddana jak najszybszemu leczeniu. W chorobach onkologicznych czas odgrywa znaczącą rolę.

Nowoczesne narzędzia diagnostyczne

Zaawansowane urządzenia medyczne, takie jak tomograf, zdjęcia RTG, angiografia cyfrowa, ultrasonografia czy rezonans magnetyczny, pozwalają lekarzowi onkologowi na postawienie właściwej diagnozy i rozpoczęcie leczenia. Dostęp do najskuteczniejszych sposobów rozpoznania choroby nowotworowej i skutecznego jej leczenia nie zawsze jest dostępny w standardowych placówkach medycznych, a na badania z NFZ często trzeba czekać miesiącami. Osoba podejrzewająca u siebie nowotwór nie może tak długo czekać. W takich sytuacjach zdecydowanie warto zwrócić się do wyspecjalizowanych placówek i dać sobie realną szansę na powrót do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *