Poradniki

Wizyta w gabinecie podologicznym

feet-830503_1920

Kiedy do podologa?

Na wizytę u podologa warto wybrać się przynajmniej raz. Nawet jeżeli nie dokuczają nam żadne specjalne dolegliwości, to może się okazać, że nasze stopy nie są tak zdrowe i sprawne jak byśmy chcieli. Podolog zbada stopy, zarówno w spoczynku, jak i w czasie chodu, oceni czy nie mamy płaskostopia lub innych wad, a także przeprowadzi podstawowy zabieg podologiczny, czyli pedicure leczniczy. Gabinet podologiczny wrocław warto też odwiedzić wtedy, gdy dokuczają nam takie dolegliwości jak problem wrastających paznokci, grzybica stóp czy występowanie na stopach modzeli, kurzajek czy odcisków.

Jak przygotować się do wizyty u podologa?

Na pierwszą wizytę u podologa nie musisz się specjalnie przygotowywać. Zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań, jeżeli robiłeś takie niedawno i spisz na kartce listę zażywanych leków, jeżeli przyjmujesz jakieś na stałe. Choć dla ciebie te informacje mogą okazać się nieistotne, to jednak podolog powinien się z nimi zapoznać. Jeżeli jakaś dolegliwość, na przykład wrastający paznokieć, była wcześniej leczona, to warto przynieść ze sobą dokumentację leczenia. Wiele osób zastanawia się, jak zadbać o higienę stóp przed wizytą u podologa. Pamiętaj, że stopy muszą być czyste, jednak nie przejmuj się tym, że mogą być zapocone po pracy. Podolog przed rozpoczęciem badania poprosi cię o odświeżenie stóp.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy podologa?

Nasze stopy każdego dnia podtrzymują ciężar całego naszego ciała. Jednak o ich pielęgnację nie dbamy tak, jak na przykład o pielęgnację twarzy czy dłoni. Tymczasem prawidłowa higiena i pielęgnacja stóp jest ważna dla ich dobrego stanu. Przez tego możemy się nabawić wielu problemów, często trudnych w leczeniu, na przykład pękających pięt czy grzybicy stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *