Poradniki,  Zdrowie i Uroda

Wizyty u stomatologa

www.orthovision.plJak powszechnie wiadomo wizyty u stomatologa są nie tylko drogie, bolesne, ale również bywają uciążliwie długotrwałe. Leczenie jednego zęba może trwać nawet do kilku tygodni. Na szczęście nie zawsze musi tak być. Są innowacyjne metody stosowane w klinikach stomatologicznych. Aparaty ortodontyczne dzielimy na stałe i ruchome (lekarze nazywają je czynnościowymi).

Jak powszechnie wiadomo wizyty u stomatologa są nie tylko drogie, bolesne, ale również bywają uciążliwie długotrwałe. Leczenie jednego zęba może trwać nawet do kilku tygodni. Na szczęście nie zawsze musi tak być. Są innowacyjne metody stosowane w klinikach stomatologicznych. Aparaty ortodontyczne dzielimy na stałe i ruchome (lekarze nazywają je czynnościowymi).

Ruchome aparaty zazwyczaj poleca się dzieciom, u których rośnie szczęka i zmienia się kształt żuchwy. Leczenie wady zgryzu, w zależności od potrzeby, może trwać nawet do 16 roku życia dziecka. Trzeba go nosić, co najmniej cztery godzinny dziennie oraz w nocy. Aparaty stałe noszą dorośli borykający się z wadami zgryzu. Klinika stomatologiczna Warszawa Wola cieszy się ogromną popularnością dzięki innowacyjnym rozwiązaniom takim jak np. nakładki Clear Aligner.

Rewolucją w stomatologii stały się właśnie przezroczyste nakładki Clear Aligner. Jest to świetne rozwiązanie dla osób z niewielką wadą zgryzu, które odstrasza długotrwałe leczenie stałym aparatem ortodontycznym. Nakładki te można swobodnie wyjmować przed jedzeniem czy myciem zębów. Wykonane są z transparentnego materiału, dzięki któremu są prawie niewidoczne. Ogromnym plusem jest także to, iż nie posiadają żadnym zamków, pierścieni, łuków, tub.

Leczenie zęba pod mikroskopem, czyli tzw. Endodoncja jest jedną z wielu nowoczesnych metod stomatologicznych. Cechuje się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Pomaga bardzo precyzyjnie obejrzeć całą komorę zęba oraz jego kanały, co pozwala je dokładnie opracować i oczyścić. Zmniejsza to ryzyko powikłań. Na stronie www.orthovision.pl znajdują się wszelkie informacje o tej znanej klinice. Specjalizują się również w: stomatologii dziecięcej, stomatologii estetycznej i zachowawczej, implantologii, protetyce, periodontologii (choroby dziąseł i przyzębia), chirurgii stomatologicznej. Lekarz ortodonta i stomatolog uzupełniają swoją wiedzę i umiejętności zawodowe dla lepszego i sprawniejszego leczenia pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *