Artykuły

Wybielanie zębów w domu a w gabinecie stomatologicznym

doctor-563429_1280Wraz z wiekiem zęby każdej osoby zmieniają swoją barwę, na co wpływ mają nie tylko uwarunkowania genetyczne, ale również spożywanie mocno barwiących pokarmów.

Każdy stomatolog zaleca, aby zęby myć jak najdokładniej, najlepiej przy pomocy szczoteczki elektrycznej, jednak w większości przypadków takie działanie okazuje się niestety niewystarczające. W jaki zatem sposób można rozjaśnić swoje zęby? Najlepiej, decydując się na wybielanie zębów, czyli zabieg, który każda przychodnia stomatologiczna ma w swojej ofercie. Czym jednak różni się wybielanie zębów w domu od wybielania u dentysty?

Wybielanie zębów w domu
Każda osoba, która chciałaby wybielić swoje zęby, w pierwszej kolejności sięga po domowe sposoby, które w niestety w niewielu przypadkach dają zadowalające efekty. W każdej drogerii oraz aptece można bez problemu zakupić różnego rodzaju pasty, zele oraz paski, przy pomocy których można rozjaśnić swoje zęby o kilka tonów (2-3). Pasty wybielające do zębów zawierają w swoim składzie najczęściej substancje ścierne, które w mechaniczny sposób pomagają usunąć z powierzchni szkliwa osad. Takiej pasty nie należy jednak stosować przez cały czas, ponieważ może to w krótkim czasie doprowadzić do bardzo poważnych problemów. Podczas zakupu takiej pasty należy zwrócić uwagę na tzw. wskaźnik ścieralności, który nie powinien przekroczyć liczby 200. Im niższy wskaźnik, tym oczywiście pasta jest bezpieczniejsza dla szkliwa.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym
Jeśli domowe sposoby nie dają zadowalającego efektu, aby wybielić zęby, należy wybrać się do gabinetu stomatologicznego, w którym można zdecydować się na jedną z dwóch metod wybielania zębów, a mianowicie na zastosowanie specjalnych nakładek lub na wybielanie zębów przy użyciu specjalnej lampy. W przypadku pierwszej metody stomatolog pobiera od pacjenta wycisk zębów, na podstawie którego przygotowuje specjalne nakładki, które należy zakładać na zęby w domu, nosząc je przez określoną ilość czasu. Jeśli chodzi natomiast o drugą metodę, to jest ona nieco droższa, jednak daje dużo lepsze efekty. Na czym jednak polega ta metoda? Na zęby aplikuje się żel wybielający, który następnie zostaje naświetlany specjalną lampą przez kilkanaście minut. Aby efekty były jak najlepsze, cykl ten powtarza się kilka razy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *