Poradniki

Wybielanie zębów – co warto wiedzieć

imagesŚnieżnobiały uśmiech to pragnienie i marzenie wielu ludzi. Zrealizować je można za pomocą wielu metod, jednak zdecydowanie do najskuteczniejszych należy wybielanie zębów w salonie stomatologicznym. Kraków takich salonów ma niezwykle dużą ilość. Jak zatem wśród nich wybrać salon, który jest najlepszy? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

 

Różne metody wybielania zębów – jaką wybrać?

Najpopularniejszą i najczęściej stosowaną przez krakowskich stomatologów metodą wybielania zębów jest akcelerator Beyond. Jest to kuracja jednorazowa, która polega na aplikacji na zęby specjalnego żelu wybielającego, a następnie aktywowanie go silnym światłem akceleratora. W skład żelu wchodzą nadtlenek wodoru oraz inne substancje. Celem ich jest zwiększenie intensywności działania akceleratora. Już jeden zabieg pozwala cieszyć się pięknym i białym uśmiechem. Jest to niestety bardzo kosztowny zabieg, który z reguły wymaga kilku wizyt w salonie. Przeprowadzany może być jedynie przez specjalnie do tego przeszkolonych ludzi, dlatego wybierając gabinet stomatologiczny, musimy sprawdzić, czy pracujący tam ludzie z pewnością mogą wykonywać te zabiegi.

Poznaj usługę na wybielanie zębów Kraków.

Inna metoda, która wymaga współpracy stomatologa z pacjentem to metoda nakładkowa. Jest to metoda potocznie nazywane nocną. Przeprowadzona jest przez pacjenta w domu. Cały proces rozpoczyna się od pobrania wycisków anatomicznych szczęki i żuchwy. Ma to na celu stworzenie idealnie przylegających i komfortowych nakładek, które będą praktycznie niewyczuwalne podczas snu. Na bazie wycisków jest przygotowywany model gipsowy, a następnie indywidualne nakładki na górne i dolne zęby. Wraz z nakładkami pacjent otrzymuje środek wybielający. Powodzenie zabiegu w dużej mierze zależy od systematyczności pacjenta. Tego typu wybielanie zębów czasochłonna metoda, która przynosi pierwsze efekty po kilku tygodniach stosowania. Istnieje także, niestety, duże ryzyko podrażnień dziąseł, ponieważ lekarz nie ma kontroli nad sposobem używania i prawidłową aplikacją preparatu.

Nawyki żywieniowe

Niezależnie od tego, jaki sposób wybielania wybierzemy, bardzo ważny jest styl życia. Ilość wypitej kawy, herbaty, czerwonego wina, tytoniu, a nawet tego, co jemy i w jakich ilościach ma bardzo duży wpływ na wygląd naszych zębów oraz tego, jakie skutki przyniosą zabiegi. Wybielanie zębów musi zatem nieść ze sobą wiele poszczególnych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *