Zdrowie i Uroda

Jak zadbać o gładką skórę ciała?

uroda-kobieta2Aby cieszyć się z posiadania gładkiej skóry, trzeba dbać o nią każdego dnia. I to przy użyciu wysokiej jakości kosmetyków. Stosując się do kilku podstawowych zasad, będziesz mogła cieszyć się z nienagannej skóry, która będzie budziła zazdrość

Delikatne produkty do mycia

Należy wybierać takie produkty, które nie zawierają substancji drażniący. Delikatne i niewysuszające balsamy, a także mydła będą w stanie skutecznie oczyścić skórę z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i zabrudzeń, a przy tym idealnie ją wypielęgnują. Kąpiel jest w końcu ważnym rytuałem, który pozwala zadbać o właściwy wygląd skóry. Warto używać wówczas dobrych produktów myjących, które pomagają, a nie szkodzą skórze.

 

Nawilżanie skóry

Kolejnym krokiem, o którym należy pamiętać jest właściwe nawilżanie skóry. Warto stosować balsamy nawilżające o dobrym składzie, które można znaleźć m.in. w ofercie firmy Oriflame. Świetnie dobrane produkty nawilżające pomogą odtworzyć uszkodzoną powłokę hydrolipidową pokrywającą naskórek. Bardzo często ulega ona uszkodzeniu w skutek nieprawidłowej higieny, a także poprzez szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Trzeba mieć świadomość, że każdy typ skóry wymaga nawilżenia. Jest to podstawa pielęgnacji.

 

Oczyszczenie skóry

Pielęgnację skóry należy także wzbogacać o właściwe oczyszczenie. Pomocne są peelingi, które można stosować podczas kąpieli. Pomagają usuwać zanieczyszczenia ze skóry, a także złuszczają martwy naskórek. Skóra po takich zabiegach staje się gładka i odżywiona.

 

Nawadnianie to podstawa

Istotne jest, aby nie tylko stosować właściwe kosmetyki, ale także działać od wewnątrz. Pomaga w tym woda, która idealnie nawadnia organizm. Jeżeli pijesz dużo płynów, od razu będzie to widać na Twojej skórze. Stanie się ona promienna, gładka i po prostu jędrna. Nie będziesz borykała się z problemem przesuszonej skóry czy z niedoskonałościami. Woda ma zbawienny wpływ na nasze ciało. Jak najbardziej warto o tym pamiętać i oprócz dobrych kosmetyków, kupować także wodę. Dziennie powinniśmy jej pić przynajmniej 1,5 litra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *