Dla kobiet,  Medycyna estetyczna,  Zdrowie i Uroda

Zbawienny wpływ masażu na nasze zdrowie

wellness spaStresy dnia codziennego negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i na cały organizm. Powodują, że wciąż jesteśmy spięci, a nasze mięśnie nie chcą się rozluźnić. Świetnym sposobem na odzyskanie wewnętrznej równowagi i całkowity relaks, jest masaż.

Od starożytności

Masaż nie jest wynalazkiem naszych czasów, bowiem już ludzie starożytni odkryli jego dobroczynny wpływ na nasze ciało. Początkowo był on stosowany jako jedna z metod medycyny naturalnej. Korzystano z niego w Indiach, Chinach i w Grecji. Dzięki tradycji tychże krajów, masaż pozwolił na rozwój szeroko rozumianej fizjoterapii i centrów SPA. Dziś przeżywa swój renesans, a mnogość technik masowania sprawia, że każdy z nas może wybrać dla siebie odpowiedni masaż, który pozwoli na zrelaksowanie się, uzyskanie znakomitej sylwetki i pozbycie się chronicznych bólów mięśni i ścięgien.

Jak działa masaż?

Podczas masażu krew zaczyna lepiej krążyć w żyłach i tętnicach, a ciało staje się lepiej ukrwione. Poza tym, właściwy ucisk na poszczególne partie ciała pobudza do działania układ nerwowy. Dzięki masażom można usprawnić działanie wielu organów, m.in. żołądka, jelit, płuc czy wspomagać działanie filtracyjne nerek. Za pośrednictwem masażu lepiej dotleniamy mięśnie, organizm łatwiej usuwa szkodliwe toksyny, metabolizm przyspiesza, a skóra odzyskuje dawną jędrność i elastyczność.

Warto zadbać, aby masaż odbywał się w przyjaznej, spokojnej atmosferze. Cicha, relaksująca muzyka, wygodne łóżko lub leżanka z miejscem na głowę oraz właściwe środki i akcesoria używane przez masażystę decydują o tym, czy będziemy w pełni zadowoleni z masażu i będziemy mogli odreagować codzienne stresy oraz oderwać się od problemów. Wszelkie akcesoria niezbędne masażysty do jego pracy można nabyć przez internet, np. w sklepie Juventas. Wysokiej klasy sprzęty spowodują, że masaż zyska leczniczy charakter i będzie pozwalał na rozładowanie napięcia i zregenerowanie sił witalnych organizmu pacjenta. Taki masaż powinniśmy sobie fundować regularnie, od czasu do czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *