Zdrowie i Uroda

Zdrowy uśmiech ma same zalety!

toothpaste-1540288_1280Posiadanie zdrowego, pięknego uśmiechu wiąże się z wieloma zaletami. Wzrasta nasza pewność siebie a do tego poprawiamy nasz odbiór u innych.

Potwierdzili to naukowcy, którzy badali wpływ uśmiechu na ogólne pierwsze wrażenie. Owe doniesienia oraz większa świadomość prowadzą do wzmożonej pielęgnacji zębów.

Biel dla każdego?

Zdrowy uśmiech kojarzy się nam przede wszystkim z bielą. Na rynku znajdziemy wiele zabiegów oferujących poprawę ,,kolorytu”. Dodatkowo, coraz częściej stosuje się pasty wybielające. Czy są skuteczne? Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Mamy grono zwolenników oraz przeciwników tego typu akcesoriów. Pamiętajmy jednak, że efekty zależą w głównej mierze od naszego obecnego stanu uzębienia. Pewnych barier nie przeskoczymy od razu.

Pielęgnacja codzienna

Mycie zębów to czynność, do której nie trzeba nas przekonywać (opory miewają tylko najmłodsze dzieci). Dwukrotne szczotkowanie przy użyciu ulubionego gadżetu oraz pasty do zębów jest swoistą rutyną. Okazuje się jednak, że coraz częściej do tej podstawy dokładamy inne zabiegi. Jakie na przykład?

Warto wspomnieć o zbawiennym wpłynie środków wspomagających. Płyn do jamy ustnej pozwala na pozbycie się najgłębiej zakorzenionych bakterii. Poprawia świeżość oddechu oraz jest prosty w użyciu. Dzięki temu zaskarbił sympatię dużej części społeczeństwa, ceniącej swój czas.

Rzadziej posługujemy się nićmi dentystycznymi a to również ważny dodatek codziennej pielęgnacji. Zwłaszcza, gdy nasze zęby posiadają drobne odstępy. Mogą się tam chować resztki pokarmu, które z czasem prowadzą do wzmożonego rozwoju bakterii. Z czego wynika niechęć do tego zabiegu? Jest on przede wszystkim uciążliwy, a niektórzy nie potrafią korzystać z nici (lub robią to po prostu źle).

 

Regularne kontrole, darmowe piaskowanie

Mówi się, że stomatologia to dochodowa branża. Jest w tym wiele racji. Wzrosła świadomość społeczeństwa, a z usług dentysty korzystamy coraz częściej. Decydujemy się również na darmowe zabiegi (piaskowanie) w celu poprawy kondycji naszych zębów.

Zdrowy i piękny uśmiech to spory atut. Zwracamy na niego uwagę już przy pierwszym spotkaniu. Dlatego też starajmy się dbać o zęby każdego dnia. To naprawdę poprawia pewność siebie oraz nasz komfort psychiczny.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *